فرودگاه بین المللی تفلیس

 


 

فرودگاه بین المللی تفلیس توسط یکی معمارین مشهور آن دوره به اسم بریدز ( Beridze ) به سبک معماری خاصی به اسم طراحی استالینیستی ( Stalinist architecture ) پباده سازی شد . 
این طرح خاص دربرگیرنده طرح یک ساختمان منحصر به فرد فرودگاهی با طبقاتی با محور متقارن است که حس یک آپارتمان را القا می کند! 

در سال 1981 فرودگاه بین المللی تفلیس یکی‌از فرودگاه های اصلی و با اهمیت شوروی بود که هر ساله نزدیک به 1٫5 میلیون مسافر را جابه جا می‌کرد ولی بعد از سقوط حکومت شوروی این عدد به 230 هزار نفر در سال کاهش پیدا کرد . 
در سال 1990 , فعالیت ساخت ترمینال جدید به اتمام رسید . نتیجه ی فعالیت یک سالن مجهز فرودگاهی بود که حد و استاندارهای بین المللی را در اصول طراحیش به خوبی رعایت کرده بود . از سال 2005 میلادی به بعد این فرودگاه با تغییر مدیریت و البته برنامه های متفاوتی روبرو گردید که منجر شد از لحاظ تجهیزات فرودگاهی و خدمت و سرویس ها رشد نماید . 

از سال 2007 به بعد کمپانی هلدینگ ( TAV ( TAV Airports Holding مدیریت و اداره ی این فرودگاه را در اختیار گرفت . 
بعد از چندی مسئولین این فرودگاه تصمیم گرفتند با مشارکت نهاد های دولتیگرجستان , یکی‌از باندهای این فرودگاه را استفاده نمی کردند مورد بازسازی و به کار گیری دوباره قرار دهند . پروژه ی بازسازی باند سابق فرودگاه با رعایت استانداردهای مرتبط با ایکائو و قوانین Code F شروعشد و با اتمامشان امکان را برای فرودگاه بوجود آورد که انواع هواپیماهای گوناگون و پهن پیکر را پذیرا باشد . همینطور این فرودگاه قدرت این را پیدا کرد که مسیرهای پروازی متعدد از ایرلاین های متعدد را بپذیرد وگنجایش پذیرش مسافر خویش را بالا ببرد . 

 

 در فوریه سال 2007 بااتمام پروژه ی بازسازی مجددفرودگاه یک ترمینال بین المللی جدید , پارکینگ برای مسافران , ریل قطار ودیگر امکانات حمل و نقل زمینی متعدد به مجموعه ی فرودگاه است.این خط راه‌آهن جدید به راحتی فرودگاه را به مرکز شهر تفلیس وصل می نماید . زمین فرودگاه نزدیک به 25 هزار متر مربع مساحت دارد . ولی اکنون نیز پروژه هایی دیگر برای توسعه فرودگاه وجود دارد  . در واقع این فرودگاه در آینده ای نه چندان دور تبدیل به یکی‌از مدرن ترین و مجهز ترین فرودگاه های جهان خواهد شد . در طول سال 2016 باند مهم فرودگاه مجددا مورد بازسازی قرار گرفت و در آن چراغ های مخصوص باند فرود کار شد تا سطح ایمنی باند بالاتر رود . 

 

 

 

 

امکانات فرودگاه بین المللی تفلیس:

وجود چندین رستوران ،فروشگاه ، آژانس هواپیمایی و دستگاه ATM در فرودگاه بین المللی تفلیس

روند تحویل چمدان با سرعت بالایی انجام می شود.

کوتاه بودن صف های کنترل پاسپورت در اکثر اوقات

داشتن اتاق مادر و فرزند برای مسافران

امکان اجاره اتومبیل در فرودگاه بین المللی تفلیس

داشتن صندلی های راحت برای استراحت


 

 

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی تفلیس:

تاکسی:فاصله فرودگاه بین المللی تفلیس تا مرکز شهر با تاکسی حدود 20 تا 30 دقیقه می باشد.تاکسی‌های فرودگاه بین المللی تفلیس به صورت شبانه ‌روزی در مقابل خروجی ترمینال فرودگاه هستند. 

قطار:  ایستگاه قطار فرودگاه بین المللی تفلیس در فاصله 70 متری از ترمینال فرودگاه قرار گرفته و به شکل یک نیم دایره ساخته شده است.آسان‌ترین و ارزان‌ترین وسیله برای دسترسی به این فرودگاه ،باوجود خط قطار مخصوص و ایستگاه قطار، استفاده از قطار است. 

اتوبوس:از راه‌های ارتباطی و حمل و نقل فرودگاه است که ایستگاه های  آن دقیقا در مقابل سالن پروازهای ورودی فرودگاه قرار گرفته است. خط  اتوبوس های تفلیس37، درتمامی روزهای هفته 24 ساعته در حال ارائه ی خدمات هستند.

شاتل: این فرودگاه مجهز به سرویس شاتل می باشد که خدمات 24 ساعته دارد و از فرودگاه تا مرکز شهر شامل 3 ایستگاه می باشد. 

 

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.