برای مسافرت راحت با هواپیما دانستن نوع پوشیدن لباس مناسب یا نامناسب خیلی مهم است.

تعداد زیادی از هواپیمایی ها قانون های خاص خود را دارند و این ممکن است برای شما در طول سفر آزار دهنده باشد.

چارتر123 شما را برای دانستن این نکات و راحت بودن در طول مسافرت با هواپیما بیشتر آشنا می کند...


نپوشیدن لباس های تنگ و داشتن لباس های راحت 

پوشیدن لباس های تنگ می تواند جریان خون را در یک فضای کم و کوچک مثل صندلی هواپیما دچار اختلال کند.همچنین لباس و شلوار های جین جلوی جریان خون را گرفته و باعث ناراحتی و اذیت شدن شما می شود.

برای مسافرت با هواپیما لباس هایی با پارچه های طبیعی و راحت بپوشید که پوست بتواند نفس بکشد .


نپوشیدن کفش پاشنه بلند و داشتن کفش های راحت

بهترین و ایده آل ترین نوع کفش برای مسافرت با هواپیما کفش‌های راحتی و تخت هستند که معمولا برای ورزش یا پیاده‌روی استفاده می‌شوند، این نوع کفش های کتانی و ورزشی در طول سفر احساس راحتی به شما می دهند.

پوشیدن کفش های پاشنه دار برای هر مسافرتی از جمله مسافرت باهواپیما نامناسب است.برای راه رفتن در فرودگاه پوشیدن یک جفت کفش راحت کار را برای شما بسیار آسانمی کند.کفش های سنگین ، بوت سخت و بند دار می تواند آزاردهنده باشد.

  

پوشیدن لباس های تمیز بجای استفاده عطر و ادکلن 

بخاطر راحتی همسفری های خود هم که شده باید از استفاده عطر و ادکلن با بوی تند،اسپری بدن و ... خودداری کنید.همانطور که در خیابان ها و مکان های عمومی و ... افرادی هستند که بخاطر استفاده زیاد از عطر و ادکلن باعث آزار دیگران می شوند در مسافرت با هواپیما نیز اگر با چنین افرادی همسفر شویم قطعا بخاطر فضای بسته هواپیما تحمل آن سخت تر و آزار دهنده تر خواهد بود.

 چون هر عطر و ادکلنی که از نظر ما مطلوب و خوشایند است امکان دارد برای دیگران آزاردهنده باشد یاحتی بعضی افراد حساسیت داشته باشند.

از این رو می توانید بعد از پیاده شدن از هواپیما از عطر خود استفاده نمایید.

 نپوشیدن لباس یا جواهرات دارای فلز

داشتن طلا و جواهر با فلز یا لباس و کفشی که فلز یا آینه داشته باشد می تواند جلو گذشتن شما از ایستگاه امنیتی را بگیرد.

بعضی از ژاکت های براق و درخشان دارای نخ هایی هستند که بافلز بافته شده اند که اگر مورد داشته باشد بیرون آوردن آن در زمان عبور از گیت دشوار می باشد.

پس بهتر است برای راحتی بیشتردر مسافرت با هواپیما ازاستفاده این سبک لباس ها خودداری کنید تا به مشکل نخورید.

نپوشیدن لباس های رنگ روشن یا سفید 

استفاده از لباس های رنگ روشن به دلیل زودتر کثیف شدن می تواند در هنگام مسافرت با هواپیما برای شما مشکل ساز شود بنابراین پوشیدن لباس های رنگ تیره بهتر است.

 

پوشیدن چند لایه لباس به جای استفاده از لباس گرم
بهترین راه برای پیشگیری از گرما و سرما در طول مسافرت با هواپیما پوشیدن چند لباس سبک مانند شال، ژاکت، جلیقه و ... روی هم است و در صورت عدم نیاز می‌توان آن‌ها را تا کرده و به عنوان بالش در طول پرواز استفاده کرد. بنابراین این کار باعث می‌شود تا علاوه بر کاهش حجم لباس‌های داخل چمدان، در رابطه با تغییرات ناگهانی آب و هوایی نیز آمادگی کافی را داشته باشید.
 

 پوشیدن لباس های جیب دار

با توجه به محدودیت‌هایی که از طرف شرکت‌های هواپیمایی برای حمل بار و دریافت وجه برای اضافه باراعمال شده ، لباس‌های جیب دار بهترین گزینه برای جاسازی اشیای کوچک هستند. در این راستا کت‌های سفری با ظاهری مناسب به بازار عرضه شده‌اند.


پوشیدن جوراب های کشی
استفاده از جوراب‌های‌ کشی (جوراب واریس) برای زنان باردار در مسافرت با هواپیما مناسب است؛ زیرا این جوراب‌ها علاوه بر کاربرد پزشکی در طول سفر باعث می‌شوند تا جریان خون از سمت پاها به سمت بالای بدن حرکت کرده و از تورم ناشی از فشار هوا جلوگیری شود.
این جوراب‌ها در همه داروخانه‌ها و فروشگاه‌های لوازم پزشکی موجود هستند.