آیا می دانستید که در نوک برج ایفل یک سوئیت مخفی وجود دارد؟

کمتر کسی است که برج ایفل، این سازه شگفت انگیز و محبوب را نشناسد. برج ایفل به اندازه ای مشهور است که حتی گوستاو ایفل می گوید: من باید به ایفل حسودی کنم. این برج از من خیلی معروف تر است. حتماً تا حالا متوجه شده اید که گوستاو طراح این برج باشکوه است که در سال 1889 در شهر پاریس ساخته شده.

طرفداران پروپاقرص دیزنی لند میدانند که در قلعه سیندرلا یک سوئیت گران قیمت موجود است ولی آیا می دانستید که درنوک برج ایفل نیز یک سوئیت مخفی پنهان شده است؟ اگر چه برخلاف قلعه سیندرلا, گوستاو ایفل این شاهکار را به عنوان مخفیگاهی برای خویش ساخته بود و هیچ کس اجازه ورود به آن را نداشته است .

چنانچه بخواهیم بدانیم که بهترین منظره اروپا کجاست صد در صد بالای برج ایفل جواب این سوال خواهد بود . فکر کنید که در یک سوئیت دنج با کاغذ دیواری های رنگارنگ , آشپزخانه ای چوبی و یک پیانویبزرگ از خواب بیدار شوید و درحالیکه به کاخ شایو از مسافت 305 متری در آسمان چشم دوخته اید قهوه و کرواسان خویش را میل می‌کنید . باور نمائید که‌ این درست همان چیزی بوده است که گوستاو ایفل هنگام ساخت این سوئیت مخفی در سال 1889 در ذهن داشته است . 


حقایق عجیب و غریب راجع‌به برج ایفل که نمی دانستید ؟!


برج ایفل اصولا نمایشگاهی موقت برای نمایش دادن قدرت صنعتی فرانسه به دیگر نقاط اروپا بود . گوستاو ایفل می دانست که قرار است در سال 1909 خراب شود از این رو با برجسته ترین دانشمندان سراسرجهان تماس گرفت تا بتواند از این برج در جهت اهداف علمی استفاده کرده و آن را از خطر ویرانی نجات دهد . 

بعد از کامل شدن ساخت برج از سوئیت موجود در نوک آن به عنوان آزمایشگاهی برای اندازه گیری های هواشناسی , مشاهدات نجومی و آزمایشات فیزیکی استفاده می‌شد . 

در سال 1903 هم از این برج برای آزمایشات بیسیم تلگراف ارتش فرانسه استفاده شد . این برج قادر به پخش سیگنال های بیسیم به سمت شمال آمریکا بود و سبب شد که برای شهر عضوی ضروری و واجب بشمار آید که چنانچه ایناتفاق نمی افتاد شش سال بعد از ساخت تخریب می‌شد . 

 

به گفته ژرژ آرنو نویسنده فرانسوی سوئیت ایفل به سبکی ساده مخصوص دانشمندان مبله شده بود و این برخلاف ساختار آهنی امروزی و تکنولوژی ماهرانه آن هست . همان طور که تصور می‌کنید قلمرو فردیگوستاو ایفل موضوع بحث نخبگان پاریسی بود و بسیاری از آن‌ها درخواست اجاره این مکان را داشتند . با این وجود سوئیت ایفل محرمانه و شخصی ماند و او میزبان میهمانان کمی مانند توماس ادیسون در آن بود . 

در تابستان سال 2016 یک شرکت توریستی به اسم هوم اِوِی فضای کنفراس داخل برج را به یک سوئیت تغییر داد . ولی سوئیت حاصل مثل سوئیت نوک برج نیست اما هنوز 57 متر بالاتر از سطحزمین هست که دارای 2 اتاق خواب , یک گلخانه و منظره سراسرنمایی می باشد که طاق پیروزی , کلیسای سکره کر دو مون مارتر و رودخانه سن را پنجره های تمام قدش نمایان می نماید . اقامت در‌این اتاق از طریق یک مسابقه امکان پذیر هست . 

از آنجاییکه کماکان اجازه اقامت در سوئیت مخفی برج ایفل مقدور نیست ولی هنوز هم می‌توانید از آن بازدید فرمائید .

همینطور که در عکس زیر میبینید، می‌توانید از مجسمه های مومی ایفل و ادیسون که درحال صحبت با یکدیگر هستند دیدن کنید.

(در سمت راست گوستاوه ایفل و در سمت چپ توماس ادیسون )

 (در سمت راست گوستاوه ایفل و در سمت چپ توماس ادیسون )

  


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.