نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی مشهد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، ابوالفضل مکرمی‌فر در نشست خبری دهمین نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی اظهار داشت: نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی مشهد از فردا پنجشنبه آغاز به کار خواهد کرد.

این نمایشگاه سوم لغایت هفتم مرداد از ساعت 17 تا 23 در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار خواهد شد،این در حالی است که کارهای مقدماتی آن از 4 ماه پیش آغاز شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ادامه داد: نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی مشهد مساحت 2 هزار و 200 متر مربع و 88 غرفه دارد و 250 شرکت کننده از 28 استان در آن حضور دارند.

مکرمی‌فر خاطرنشان کرد: صنایع دستی در هر محیطی می‌تواند ساخته شود و نیاز به فضای زیادی ندارد. ضمن اینکه جزو آیین بومی مردم است و مردم به آن رغبت زیادی دارند.

وی افزود: 85 هزار و 400 هنرمند تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی هستند که از این تعداد هزار و 824 نفر تحت پوش بیمه قرار گرفته‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: خوشبختانه تنوع و تکثر صنایع دستی در کشور ایران و استان خراسان رضوی بسیار زیاد است؛ به طوری که 360 نوع صنایع دستی در شرق کشور و خراسان رضوی تولید می‌شود.

مکرمی‌فر گفت: در سال گذشته 65 میلیون صنایع دستی تولید شده که این میزان تولید توسط جوانان علاقه‌مند به این رشته بوده است.

محمد مطیع؛ معاون میراث فرهنگی خراسان رضوی نیز در این نشست درباره تفاوت نمایشگاه امسال نسبت به سال گذشته گفت: نمایشگاه امسال یک تفاوت عمده نسبت به سال‌های گذشته دارد؛ امسال چیدمان نمایشگاه متفاوت‌تر است ضمن اینکه هدف ما حفظ و احیای برخی از رشته‌های صنایع دستی همانند رنگرزی و ابریشم است.

 

همچنین وی ادامه داد: در سال گذشته ما سه نمایشگاه صنایع دستی را برگزار کردیم؛ این در حالی است که در سه ماهه امسال 10 نمایشگاه برگزار شده است. همچنین 65 بازارچه صنایع دستی و یک نمایشگاه خارجی نیز برگزار شده است.

معاون میراث فرهنگی خراسان رضوی افزود: ورود جدی به استانداردسازی صنایع دستی داشته‌ایم و تاکنون 6 مورد شناسایی شده و درباره دو مورد عقیق و حکاکی روی سنگ اقداماتی در راستای استانداردسازی انجام شده است.12 فروشگاه در بحث برندسازی در مشهد وجود دارد که مهر اصالت را دریافت کرده‌اند.

او با اشاره به رسیدن استان به خودکفایی در تولید چرم گفت: تاکنون بیشترینصادرات خراسان رضوی در حوزه سنگ و چرم و چوب و فرآورده‌های چوبی بوده است به طوری که در سه ماهه نخست 65 میلیون دلارصادرات صنایع دستی داشتیم.

مکرمی فر افزود: به منظور حمایت از هنرمندان صنایع دستی 10 میلیارد و 565 میلیون تومان تسهیلات با بهره کم به آن‌ها اختصاص یافت که منجر به اشتغال دائم 767 نفر شد و امسال نیز 1 میلیارد و 180 میلیون تومان تسهیلات با بهره کم پس از ابلاغ در اختیار هنرمندان قرار خواهد گرفت.
خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.