نکات مهم برای سفر به استانبول از تهران و مشهد

سفر به استانبول یکی از سفر هایی است که هر گردشگری بدون شک یا آن را امتحان کرده است و یا برای آن می خواهد برنامه ریزی کند. با توجه به این که استانبول یکی از شهرهای زیبای ترکیه و حتی جهان، در نزدیکی ایران است که با قیمتی خوب می توان به آن سفر کرد جای تعجب ندارد که بسیاری از گردشگران سفر به این شهر زیبا را در برنامه دارند.

ما نیز می خواهیم کمی درباره سفر به استانبول از مبدا تهران و مشهد صحبت کنیم. پس اگر شما هم چنین برنامه ای برای سفرتان دارید، در ادامه با ما همراه شوید.

کلیاتی درباره سفر به استانبول 

استانبول به عنوان یکی از تاریخی ترین شهرهای غرب آسیا، با جاذبه های متعدد و البته آب و هوایی خوشایند یکی از مقاصد محبوب گردشگران از سراسر دنیاست. در طول سال به ویژه از مبدا تهران و مشهد نیز سفرهای زیادی به شهرهای مختلف ترکیه از جمله استانبول انجام می شود.

در کشور ما در حال حاضر سفر به استانبول تنها از طریق هوایی و با ایرلاین های مختلف امکان پذیر است. تا زمان نگارش این متن، تنها سفر قطار مابین دو کشور از مبدا تهران به مقصد آنکارا انجام می شود که در آینده نزدیک برای استانبول نیز راه اندازی خواهد شد. شما برای اطلاعات بیشتر در این زمانه، در هر زمان می توانید وبسایت راه آهن کشور و البته دیگر منابع معتبر را چک کنید اما در مورد استانبول تهران زمینی علاوه بر قطار شما می توانید از اتوبوس نیز استفاده کنید که در ادامه به صورت مبسوط در این باره صحبت خواهیم کرد. ولی توجه داشته باشید که در حال حاضر این سفر از طریق قطار امکان پذیر نیست.

برنامه سفر استانبول تهران

برای سفر به استانبول از تهران بدون شک اولین انتخاب هر گردشگری مسیر استانبول تهران هوایی خواهد بود. ایرلاین های متخلف در حال حاضر این مسیر را پوشش می دهند و شما بر اساس تاریخ سفر و بودجه ای که دارید، می توانید هر ایرلاینی را انتخاب کنید. ولی اگر می خواهید این سفر را به صورت زمینی امتحان کنید، خوب است بدانید که فاصله استانبول تهران نزدیک به 2000 کیلومتر است که سفر زمینی آن تقریبا بین 30 تا 40 ساعت خواهد بود. در نتیجه اگر می خواهید سفر به استانبول را به صورت زمینی امتحان کنید، حسابی باید برای این سفر طولانی آماده شوید و یا با دوستانتان در این سفر همراه شوید تا خستگی به حداقل برسد.

برنامه سفر استانبول مشهد

در حال حاضر سفر استانبول مشهد هوایی به راحتی امکان پذیر است و ترکیش ایرلاین به شهر مشهد به صورت مستقیم پرواز دارد. شما می توانید به راحتی برای سفر برنامه ریزی کرده و با یک پرواز سه ساعته از مشهد به شهر زیبای استانبول برسید. اما اگر می خواهید برنامه ای متفاوت را تجربه کرده و به صورت زمینی به استانبول بروید، خوب است بدانید که از مبدا مشهد هیچ اتوبوسی به شهرهای ترکیه نرفته و شما ابتدا باید خود را تهران برسانید.

فاصله استانبول مشهد چیزی در حدود 3347 کیلومتر است که نیاز به 48 ساعت رانندگی مداوم دارد. این مسیر طولانی می تواند برای بسیاری از گردشگران طولانی و با حتی خسته کننده باشد. اما اگر شما با اکیپی از دوستان و همسن و سالهایتان در این سفر همراه شده اید، بدون شک این مسیر طولانی با گپ و گفت، استراحت کافی و تفریح همراه شده و شما را کمتر خسته خواهد کرد. در عن حال باید انتظار این مسیر طولانی را که می تواند حسابی کلافه تان کند، داشته باشید.

بهترین مسیر برای سفر به استانبول

در مورد بهترین مسیر سفر به استانبول از مبدا تهران و مشهد پیش از هر نکته، گردشگر باید به شرایط و بودجه خودش و البته برنامه سر نگاهی بیندازد. بر همین اساس اگر زمان محدودی دارید و یا نمی توانید به صورت مداوم در فضای بسته باشید بهتر است خودتان را اذیت نکرده و با پرواز به استانبول بروید. در حال حاضر از هر دو مبدا تهران و مشهد به این شهر زیبا پرواز مستقیم برگزار می شود و جای هیچ نگرانی نیست.

از سوی دیگر اگر از آن دسته گردشگرانی هستید که می خواهید سفرهای خاص را تجربه کنید، از مسیر لذت ببرید، در میان راه به شهرهای دیگر بروید و در هر کدام استراحت کنید، سفر زمینی می تواند برای شما انتخابی فوق العاده باشد. فراموش نکنید سفر زمینی، اگرچه هزینه کمتری از بلیط هوایی دارد اما می تواند بعضی از گردشگران را حسابی خسته یا کلافه کند.

هزینه های سفر استانبول 

و به عنوان نکته آخر در مورد تهیه بلیط، این مهم را به خاطر داشته باشید که هزینه بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس نوسان داشته و از قیمت ثابتی برخوردار نیست. پس در هنگام برنامه ریزی سفر، حتما سری به وبسایت های معتبر زده یا با آژانس های مختلف تماس بگیرید تا بتوانید با خیال راحت برای هزینه سفر برنامه ریزی کنید. در حال حاضر هزینه سفر زمینی استانبول تهران بین 150 تا 200 لیر ترکیه است و شما باید هزینه را حتما به واحد پول ترکیه بپردازید. همچنین سفرهای هوایی در رنج یک تا 4 میلیون است و در زمان های مختلف تغییر می کند.

در نهایت امیدواریم بهترین روش و تاریخ را برای سفر انتخاب کنید و بتوانید از زیبایی های استانبول لذت ببرید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.