شرایط رفتن به جام جهانی  قطر

جام جهانی 2022 قطر

جام جهانی قطر  بیست و دومین دوره جام جهانی فوتبال است که از 21 نوامبر تا 18 دسامبر 2022 (30 آبان تا 27 آذر 1401) در قطر برگزار خواهد شد. این روزها دغدغه اصلی هواداران فوتبال  این است که آیا برای دیدن بازی ها می توانند به کشور قطر سفر کنند یا نه ؟ اگر علاقه مند هستید درباره رفتن به جام جهانی قطر بیشتر بدانید، پیشنهاد می کنم این مطلب را تا انتها بخوانید . جام جهانی که یک تورنمنت جهانی می باشد با کاپ قهرمانی خود انگیزه رقابت و شرکت در کشورهای مختلف را ایجاد می کند.

این اولین جام جهانی است که کشور  عرب زبان آن را میزبانی می کند.کشور قطر یکی از همسایگان جنوبی ایران و جزو کشورهای حوزه خلیج فارس می‌باشد. این کشور جزو ثروتمندترین و امن ترین کشورها از نظر اقتصادی می‌باشد .

 

 برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 قطر در ورزشگاه های نزدیک به دوحه(پایتخت  قطر) برگزار می شود. به همین جهت قطر در حال ساخت ورزشگاه ها و هتل ها جدیدی برای میزبانی مسابقات می باشد.

برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 در قطر برای هم وطنان عزیزی  که قصد دیدن مسابقات تیم ملی ایران را دارند خبر بسیار خوشی است. همچنین بخاطر نزدیک بودن جزیره زیبا کیش به کشور قطر برای میزبانی هواداران فوتبال جام جهانی 2022 قطر و ایجاد تعامل با آن کشور سفیر قطر در تهران برای بازدید از ظرفیت های ورزشی و جاذبه گردشگری وارد از جزیره کیش شد.

 

 

ویزا قطر

کشور قطر نیز مانند  کشورهای دیگر دنیا  دارای انواع مختلفی ویزا  می باشد که هر شخص برای ورود به کشور قطر ملزم داشتن ویزا می باشد  که با توجه به نوع فعالیت متقاضی در قطر، برای او صادر می‌گردد. انواع ویزای قطر عبارتند از:

ویزای توریستی: این نوع ویزا برای آن دسته از افرادی صادر می شود که قصدشان از سفر به کشور قطر تفریحی و گردشگری می باشد. ویزا توریستی قطربه صورت یک ماهه صادر می گردد و قابل تمدید است.

ویزای کاری: این نوع ویزا برای آن دسته از افرادی صادر می شود که قصدشان از سفر به کشور قطر کاری بوده و همچنین توانایی سرمایه گذاری در این کشور را دارند.برای دریافت این ویزا باید یک حامی مالی در کشور قطر داشته باشید و یک دعوت نامه از طرف شرکت یا کارفرمایتان در قطر،ارائه دهید.

ویزای تجاری: این ویزا برای آن دسته از افرادی صادر می شود که قصدشان از سفر به کشور تجاری بوده و برای تجارت و بستن قراردادهای کاری است.

ویزای تحصیلی: این ویزا برای آن دسته از افرادی صادر می شود که قصدشان از سفر به کشور قطرادامه تحصیلی در رشته مورد نظر و علاقه شان می باشد.برای دریافت این نوع ویزا باید از یکی از دانشگاه های قطر پذیرش داشته باشید.

ویزای ترانزیت : این ویزا برای آن دسته از افرادی صادر می شود که قصدشان سفر به کشور دیگر به غیر از قطر می باشد و دراین کشور قصد اقامت چندین روزه و یا چندین ساعته برای سفر بعدی دارا می باشند.

ویزا قطر

ویزا قطر جام جهانی2022

 همانطور که میدانید جام جهانی فوتبال 2022 از 21 نوامبر تا 18 دسامبر  در قطر برگزار می شود و خیلی ها  به دنبال این هستند هستند که برای اخذ ویزای قطر جام جهانی 2022 باید چیکار کنند جالب است بدانید  بر اساس پیش‌بینی‌ های انجام شده  قرار است 1.5  میلیون گردشگر از دنیا به این کشور برای تماشای مسابقات  فوتبال سفر می‌کنند. بدین منظوربا توجه به اینکه استقبال ایرانیان برای دیدن مسابقات کم نظیر و زیاد بوده  براین اساس  مدیرکل توسعه گردشگری خارجی از موافقت لغو ویزای ایران از مبدأ کشور قطرهمزمان با جهام جهانی 2022 خبر داد. اعتبار این موافقت‌نامه به مدت دو ماه و محدود به دوران برگزاری جام جهانی قطر است.

 

نحوه خرید بلیط جام جهانی قطر

مسافرانی که قصد دارندجام جهانی 2022 در قطر به صورت زنده در استادیوم ها تماشا کنند ، می توانند بلیط بازی ها را مستقیما از طریق وب سایت رسمی فیفا انجام دهند که این ثبت نام کاملا رایگان است و تا تاریخ 8 اردیبهشت ماه می توانید ثبت نام یا از طریق وب سایت فیفا fifa.com/tickets - آژانس مسافرتی اعتماد سفر طلایی و یا https://ticket.ffiri.ir به صورت فردی یا گروهی انجام دهید و از آن تاریخ به بعد ثبت نام ها بسته خواهد شد.برای ثبت نام سه جایگاه یا  سه Category  با توجه به استادیوم مورد نظر وجود دارد. که این جایگاه ها با توجه به تعداد بازی و اقامت متفاوت است که در جدول زیر آمده است.

 

قیمت بلیط جام جهانی 2022 قطر

 

مدارک مورد لازم برای ثبت نام تور جام جهانی 2022

  • پاسپورت با اعتبار حداقل یک سال
  • آدرس ایمیل صحیح
  • شماره همراه

بعداز ثبت نام اولیه از طریق وب سایت فیفا یا آژانس اعتماد سفر طلایی اگر شانس برنده شدن برای دیدن بازی مورد علاقه خود را داشته باشید می توانید با به همرا داشتن واچر هتل، هایا کارت و بلیت مسابقه (مدارک لازم جهت ورود به قطر)بازی های مورد علاقه خود را تماشا کنید. طبق قوانین قطر فقط مسافران دارنده بلیت مسابقات که محل اقامتشان را رزرو کردند می‌توانند هایا کارت دریافت کنند. با استفاده از این کارت مجازی می‌توان بدون ویزا به قطر سفر کرد. همچنین در روزهایی که مسابقات برگزار می‌شود درصورتی‌که هایا کارت داشته باشید می‌توانید از وسایل حمل‌ونقل عمومی به‌صورت رایگان استفاده کنید.

 

نحوه دریافت هایا کارت چگونه است؟

برای دریافت هایا کارت قطر کافیست ابتدا بلیت بازی را خریداری کرده و نسبت به رزرو هتل یا تور جام جهانی قطر 2022 اقدام کنید؛ سپس با ورود به سایت https://hayya.qatar2022.qa/ و ثبت اطلاعات و تأیید محل اقامت، هایا کارت شما از طریق اپلیکیشن در دسترس قرار خواهد گرفت.

هایا کارت

 

پکیج های جام جهانی 2022 قطر

با رزرو تور و پکیج های جام جهانی 2022 قطر می توانید ازحداقل امکانات زیراز طریق آژانس اعتماد سفر طلایی با خیال راحت استفاده کنید.

  • رزرو بلیط هواپیما
  • رزرو هتل
  • ترانسفر
  • بیمه مسافرتی
  • رزرو بلیط فوتبال
  • راهنمای فارسی زبان

 

رزرو هتل های قطر برای جام جهانی

در مورد جام جهانی 2022، هتل‌ها و استراحتگاه‌های  کشور قطر بری میزبانی از مسافران با هزینه کامل آماده می شوند.برای رزرو بلیط و هتل می توانید از طریق آژانس اعتماد سفر طلایی با همکاران ما در ارتباط  باشید .

هزینه  قیمت هتل های دوحه و رزرو هتل ها در این شهر را بر اساس امکانات و سرویس دهی آنها ذکر متفاوت خواهد بود.

هتل های 2 ستاره :حدودا بین 30 دلار تا 50 دلار
از امکانات هتل های 2 ستاره می توان به سرویس بهداشتی، تخت، صبحانه سلف سرویس، روم سرویس و امکانات ابتدایی که تمامی هتل ها دارا می باشند، اشاره کرد.

هتل های 3 ستاره : حدودا بین 60 دلار تا 80 دلار 
از امکانات هتل های 3 ستاره می توان به سرویس بهداشتی، تخت، یخچال، صبحانه سلف سرویس، رم سرویس و امکانات دیگر اشاره کرد.

هتل های 4 ستاره : حدودا بین 70 دلار تا 180 دلار
از امکانات هتل های 4 ستاره می توان به سرویس بهداشتی، تخت، یخچال، صبحانه سلف سرویس، روم سرویس، ناهار و امکانات دیگر اشاره کرد.
هتل های 5 ستاره : حدودا بین 80 دلار تا 215 دلار

از امکانات هتل های 5 ستاره می توان به سرویس بهداشتی، تخت، یخچال، صبحانه سلف سرویس، ناهار، شام، روم سرویس و امکانات دیگر اشاره کرد

 

استادیوم های جام جهانی 2022

استادیوم بین المللی خلیفه:

استادیوم بین المللی خلیفه جز اولین استادیوم آماده شده برای جام جهانی قطر بوده که میزبان مسابقات این تورنمنت جهانی خواهد بود. این استادیوم تنها استادیومی است که از صفر ساخته نشده و یکی از سازه های مشهوذ در این کشور است.این ورزشگاه سیستم تهویه و خنک کننده بسیار مدرنی داره که مطابق آخرین استانداردهای جهانی طراحی شده و میشه گفت یک شاهکار مهندسی به حساب میاد.این سیستم میتونه دمای زمین رو تا 20 درجه سانتیگراد و دمای فضای تماشاگران رو تا 23 درجه سانتیگراد تثبیت می کند.

ظرفیت:40.000

 

مکان:دوحه

 

استادیوم بین المللی خلیفه

 

استادیوم الجنوب:

این استادیوم اولین استادیومی است که کاملا از صفر ساخته شده و میزبان مسابقات جام جهانی تا مرحله یک شانزدهم نهایی خواهد بود.این استادیوم توسط زاحد حدید طراح و معمار مشهور بین المللی طراحی شده که دارای طرح های مدور و مخروطی است.این ورزشگاه در فاصله 20 کیلومتری شهر دوحه قرار دارد و امکان رسیدن به آن از طریق مترو اختصاصی نیز وجود دارد.این ورزشگاه الهام گرفته شده از عرشه قایق های صید مروارید است.این ورزشگاه دارای یک سقف کاملا متحرکه که با بسته شدن سقف پارچه ای از تماشاگران دربرابر نور خورشید و دمای 50 درجه ای قطر محافظت می کند.

 

 

ظرفیت:40.000

مکان:وکره

استادیوم الجنوب:

استادیوم شهرک آموزش:

این ورزشگاه میزبان مسابقات جام جهانی قطر تا مرحله یک چهارم نهایی خواهد بود.ساختار این ورزشگاه به شکل الماس است که در طول روز درخشیده و در شب نیز مانند یک لامپ روشن است.نام این ورزشگاه از دانشگاه مشهور قطر گرفته شده است.طراحی این استادیوم به گونه ای است که صدای تماشاگران و تشویق آنها در فضا منعکس میشه.

ظرفیت:40.000

مکان:شهرک آموزش

استادیوم شهرک آموزش:

 

استادیوم البیت:

این استادیوم میزبان جام جهانی قطر تا مرحله نیمه نهایی خواهد بود.این استادیوم  یک هتل مجلل داره که سوئیت ها و اتاق های آن منظره زیمن فوتبال پوشش میده  و شبیه چادرهای مردمان بادیه نشین است.این ورزشگاه در داخل یک مجموعه بزرگ تر واقعی شده که دارای امکاناتی مانند مرکز خرید، بیمارستان و بساری از مراکز تفریحی دیگر است.این ورزشگاه در فاصله 60 کیلومتری دوحه واقع شده و بهترین گزینه برای رسیدن به آن تاکسی و اتوبوس است.

ظرفیت:60.000

مکان:الخور

استادیوم البیت:

استادیوم الریان:

ورزشگاه الریان در محل ورزشگاه قدیمی احمد بن علی ساخته شده و در یکی از سنتی ترین و تاریخی ترین شهرهای قطر واقع شده است.این ورزشگاه مسابقات جام جهانی تا مرحله یک شانزدهم نهایی میزبانی خواهد کرد.شهر الریان تنها چند کیلومتر با دوحه فاصله داشته و دسترسی به آن از طریق مترو امکان پذیر است.

ظرفیت:40.000

مکان:الریان

استادیوم الریان:

استادیوم الثمامه:

استادیوم الثمامه در 12 کیلومتری از دوحه قراردارد که قراراست تا مرحله یک چهارم نهایی میزبان مسابقات جام جهانی 2022 باشد.این استادیوم از ساختار چفیه استفاده شده است.این ورزشگاه نیز پس از پایان جام جهانی 2022 نیمی از صندلی های خود را اهدا خواهد کرد.دراین استادیوم برای تماشاگران به ازای هرصندلی یک نمایشگر اختصاصی قرارداده شده است تماشاگران بااین مانیتورها می تونن صحنه های قبلی بازی رو از زوایای مختلف مشاهده کنند.

ظرفیت:40.000

مکان:دوحه

استادیوم الثمامه:

 

استادیوم یوم راس ابو عبود

ورزشگاه یوم راس ابو عبود میزبان مسابقات جام جهانی قطر تا مرحله یک شانزدهم نهایی بوده و اسکلت آن با کانتینرها تغییر داده شده ساخته شده است.

این استادیوم در سواحل خلیج فارس واقع شده و تنها چند کیلومتر با دوحه فاصله دارد.گفته می شود قطعات این استادیوم بعداز پایان جام جهانی باز شده و برای ساخت پروژه های دیگر در قطر از جمله ساختمان های مسکونی و تجاری به کار خواهد رفت.

ظرفیت:40.000

مکان:دوحه

استادیوم یوم راس ابو عبود

 

استادیوم لوسیل:

استادیوم لوسیل بزرگ ترین ورزشگاه قطر برای جام جهانی 2022 بوده و علاوه بر مسابقه افتتاحیه و فینال ،میزبان برخی از مسابقات این تورنمت جهانی خواهد بود.ظاهرا این استادیوم از سنت قدیمی عربی ساخت کاسه الهام گرفته شده و بعد از جام جهانی به یک مرکز تفریحی -اقامتی تبدیل خواهد شد.

ظرفیت:80.000

مکان:لوسیل سیتی

استادیوم لوسیل:

 

استادیوم بازی های ایران در جام جهانی 2022

30 آبان ایران انگلیس ساعت 16:30 ورزشگاه الخلیفه دوحه

4 اذر ایران پلی اف اروپا ساعت 13:30 ورزشگاه احمدبی الریان

8 اذر ایران امریکا ساعت 22:30 ورزشگاه الثمامه دوحه

 

کسب اطلاعات درباره هزینه تورهای جام جهانی قطر و رزرو آن

شما می‌توانید برای اطلاع از شرایط تور جام جهانی قطر 2022، قیمت بلیت جام جهانی قطر، هزینه تورهای جام جهانی قطر و رزرو این تورها با مجموعه «اعتماد سفر طلایی» در ارتباط باشید. ما تمامی سعی خود را خواهیم کرد که شما را در سریع‌ترین زمان ممکن راهنمایی کرده و به خواسته خود برسانیم.

شماره های زیر تماس:

09356003020  _05191005153


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.