ترفندهای سفر با هواپیما که نمیدانستید

1-صندلیهای کنار پنجره سردتر هستند


خارج از هواپیما و در شرایط آب و هوایی سرد، دما تا مرز منفی 60 الی 65 درجه سرد میشود و این دمای بسیار سرد مطمئنا حتی با وجود پنجره های عایق بر روی دمای اطراف این پنجره ها تاثیر گذار خواهد بود.

برعکس چیزی که فکر میکنید این مورد در تابستان ها و فصول گرم بیشتر احساس میشود و درد سر می آفریند چرا که مسافران معمولا البسه کمتری بر تن دارند.

پس بنابراین دفعات بعد برای سفر های هوایی در انتخاب صندلی دقت کنید و اگر به نمای جذاب پنجره علاقه دارید سعی کنید لباس گرم همراه خود داشته باشید.


2-در هواپیما چای و قهوه ننوشید


براساس تحقیقات و آزمایشهایی که در بسیاری از هواپیماها انجام شده است، بسیاری از آبهایی که برای نوشیدنیهای گرم استفاده میشود به دلیل شرایط موجود در هواپیما حاوی باکتریهایی از جمله E. coli و Staphylococcus هستند که معمولا باعث ایجاد مشکلات معده و روده و مسموم شدن میشوند.

بهتر است در این شرایط تنها از بطریهای آب بسته بندی شده در داخل هواپیما استفاده کنید.


3-میز تاشو و کیسه صندلی کثیفترین مکانهای هواپیما


بسیاری از زباله ها و کثیفیها براثر گذر زمان در کیسه های صندلی که روبه روی شما هستند جمع شده و به دلیل سختی در تمیز کردن و در معرض دید نبودن، به آن صورت که انتظار میرود به خوبی تمیز نمیشوند.

پس بهتر ایت از این کیسه ها و جیب ها برای قرار دادن وسایل خود کمتر کمک بگیرید.

اما مشکل زمانی جدیتر میشود که شما بدانید میز تاشویی که در جلوی شما برای سرو غذا استفاده میشود استفاده های غیر معمول دیگری همچون قرار دادن کف کفشها و یا حتی مکانی برای تعویض پوشک کودکان مورد استفاده قرار میگیرد.

در سفر بعدی خود از قرار دادن مستقیم غذا بر روی این میزهای تاشو جدا خودداری کنید.


4-بهترین زمان برای سفر هوایی، صبح است


اگر که دست شما برای انتخاب تایم و زمان پرواز باز است به شما پیشنهاد میشود از تایم صبح برای پرواز استفاده کنید.

مهمترین موضوع در تایمهای صبح اینجاست که بدون شک تاخیرهای در پروازهای صبح به مراتب کمتر از پروازهای سایر زمان هاست و از سوی دیگر اگر ترس از پرواز دارید جالب است بدانید سوانح و اشتباهات مرگبار هوایی اتفاق افتاده در صبح به مراتب کمتر از سایر زمانها است.


5-در صندلیهای عقب بهتر از شما پذیرایی میشود


اگر شما صندلیهای ردیف جلویی را انتخاب کنید مطمئنا جزو اولین افرادی هستید که هواپیما را ترک میکنید ولی از سوی دیگر اگر صندلیهای انتهای کابین را برای نشستن انتخاب کنید شما شانس بیشتری برای بهتر پذیرایی شدن و به دست آوردن غذای بیشتر دارید.

این مورد بارها توسط مهاماندارها تایید شده است که آنها در صندلیهای عقب دست و دلبازتر از صندلیهای ردیف جلویی پذیرایی میکنند.


6-حواستان به بالشهای بادی باشد


اگر از بالشهای بادی که به دست خودتان باد میشود تا در زیر گردن قرار بگیرد استفاده میکنید (و یا هر وسیله ی بادی) حواستان باشد که آنها را مملو از هوا نکنید چرا که با تغییرات فشار هوا در هواپیما بار ها ترکیده شده اند و آسیبهایی برای مسافران به وجود آورده است.


7-امنترین مکان برای نشستن در هواپیما


چنانچه در هواپیما با سانحه ای مواجه شوید دیگر خیلی نمی توان روی موارد شانس برای سالم ماندن مانور داد هرچند که این مورد کاملا بستگی به نوع سقوط و سانحه و یا مکان سقوط دارد.

ولی شما کاربران هاو کن یو اگر قرار باشد تنها بر روی اعداد و قوانین تمرکز کنید به صورت تئوی فردی که در انتها و دم هواپیما می نشینید شانس بیشتری برای جان به در بردن دارد چرا که معمولا هواپیما از نوک و کابین خلبان به سمت پایین سقوط میکند و آسیب در این نقطه انتهایی کمتر است. (اگر تمامی هواپیما متلاشی و پودر نشود)


8-چه مواردی میتوانید با خود در درون هواپیما حمل کنید


شاید برای شما هم جالب باشد که چه مواردی را میتوانید با خود حمل کنید و چه مواردی را نمیتوانید با خود به داخل هواپیما ببرید.

لیست مواردی که میتوانید به داخل هواپیما ببرید شامل صندلی بیمار، گهواره دستی و غذای کودک، دوربین شکاری و دوربین عکاسی، مجله و یا کتاب، کیف دستی زنانه، چتر و یا عصا، یک پالتو، شال و یا پتو است که البته تعداد هر یک یک عدد و یا مقداری معقول است.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.