مسترکارت چیست و نحوه دریافت آن چگونه است؟

مستر کارت یا ویزا کارت چیست؟


مستر کارت و ویزا کارت دو نوع از کارتهای اعتباری معتبر در جهان هستند و با داشتن بیش از 140 نمایندگی در کشورهای مختلف جهان و با دارا بودن سه میلیون دستگاه پایانه ATM, POS در رتبه اول مبادلات مالی قرار دارند.

کارتهای اعتباری همچون مستر کارت علاوه بر ایجاد دسترسی گسترده به منابع ارزی در خارج از کشور، امکان دریافت وجه نقد در کشورهای خارجی برای مسافرتهای تفریحی، کاری و یا تحصیلی شما عزیزان را فراهم میکند.


ویژگیهای مستر کارت چیست؟


مزایای مستر کارت و ویزا کارت این است که کارمزدهای ناچیز دارد، میتوانید به صورت روزانه صورت حساب رایگان دریافت کنید، از دستگاه‌های خودپرداز (ATM) در بیشتر کشورهای جهان میتوانید وجه نقد دریافت کنید، ازتمامی فروشگاه‌های بین‌المللی خرید کنید، ازهمه فروشگاه‌های اینترنتی آنلاین خرید کنید، با شرکتهای بین‌المللی تبادل مالی داشته باشید و از شعب ارزی بانکهای بین‌المللی، صرافیها و بانکهای اینترنتی پول انتقال دهید.


مزایای مستر کارت و ویزا کارت؟


مزایای مستر کارت و ویزا کارت این است که کارمزدهای ناچیزدارد، میتوانید به صورت روزانه صورت حساب رایگان دریافت کنید، ازدستگاه‌های خودپرداز (ATM) در بیشتر کشورهای جهان میتوانید وجه نقد دریافت کنید، از تمامی فروشگاه‌های بین‌المللی خرید کنید، ازهمه فروشگاه‌های اینترنتی آنلاین خرید کنید، با شرکتهای بین‌المللی تبادل مالی داشته باشید و ازشعب ارزی بانکهای بین‌المللی، صرافیها و بانکهای اینترنتی پول انتقال دهید.

اما با وجود چنین مزایای فراوانی، به علت محدودیتهای مختلف، امکان دسترسی به کارتهای مالی جهانی در کشورما دشواریهای زیادی دارد و به خاطر چنین محدودیتهایی، برخی از مؤسسات و شرکتهای مختلف در ایران، اقدام به صدور مسترکارت از طریق بانکهای کشورهای خارجی کرده‌اند.

اما با وجود چنین مزایای فراوانی، به علت محدودیتهای مختلف، امکان دسترسی به کارتهای مالی جهانی در کشور ما دشواریهای زیادی دارد و به خاطر چنین محدودیتهایی، برخی از مؤسسات و شرکتهای مختلف در ایران، اقدام به صدور مستر کارت از طریق بانکهای کشورهای خارجی کرده‌اند.


چگونه ویزا کارت بگیریم؟


برای دریافت ویزا کارت و مستر کارت کافی است به شرکتهای ارائه‌کننده خدمات خصوصی که البته کم هم نیستند مراجعه کنید.

این شرکتها به دو صورت وجود دارند.

 گاه در اینترنت آگهی میدهند و گاه غرفه رسمی در برخی مراکز بزرگ خرید تهران دایر میکنند و تفاوت میان این دو روش در میزان کارمزدهای آنهاست.

 لازم به ذکر است که افتتاح کارت از طریق شرکتهای علنی بسیار گرانتر است.

شرکتهای خصوصی برای صدور این کارتها از شعب مستر کارت و ویزا کارت در کشورهای نزدیک ایران مانند عمان، امارات، گرجستان، ارمنستان یا کشورهای اروپای شرقی چون بلغارستان و لهستان استفاده میکنند.

و شما کافی است فرم موردنظر شرکت را کامل کنید و یک کپی از کارت ملی و پاسپورت خودتان را همراه با مبلغ موردنظر تحویل دهید.

اگر تقاضای دریافت ویزا کارت و مستر کارت مجازی دارید بدون تردید همان لحظه میتوانید اعتبار را دریافت و خرید خودتان را انجام دهید، اما اگر کارت فیزیکی درخواست کرده‌اید باید از 15 تا 45 روز کاری منتظر بمانید.


تفاوت کارت مجازی با کارت فیزیکی چیست؟


کارت مجازی تنها مشخصات مندرج روی کارت لازم برای پرداخت است که به آدرس ایمیل فرد متقاضی ارسال میشود و ماهیت فیزیکی ندارد و در معاملات اینترنتی یا معاملاتی که از طریق فکس یا تلفن انجام میپذیرد کاربرد دارد.

 اما کارت فیزیکی همانند کارتهای موجود در شبکه بانکی ایران است و از آنها علاوه بر استفاده‌هایی که برای کارت مجازی وجود دارد میتوانید در پایانه‌های فروش (POS)، هتلها و… اقدام به پرداخت کنید و همچنین از دستگاه‌های خودپرداز سراسر جهان که لوگوی master card یا visa کارت را دارند پول دریافت کنید.


صدور مستر کارت در ایران چه مراحلی دارد؟


شرکتهای مختلفی که در ایران اقدام به صدور مستر کارت میکنند هر کدام مراحل مختص به خود را دارند.

 اما حداقلترین مراحل برای صدور مستر کارت و کارتهای اعتباری در ایران:

– ثبت‌نام در وب‌سایت انتخابی خودتان

– ثبت درخواست صدور مستر کارت و کارتهای اعتباری در وب‌سایت

– تکمیل فرم بانکی

– ارسال اسکن گذرنامه و کارت ملی

– پرداخت مبلغ پیش‌پرداخت برای صدور کارت

– معمولاً پس از ارسال مدارک، صدور مستر کارت (MasterCard) و کارتهای اعتباری حداقل تا ده روز کاری زمان خواهد برد


برای خرید مستر کارت در ایران به چه نکاتی توجه کنیم؟


لازم به ذکر است که به علت عدم وجود قوانین مالی و بانکی در این زمینه، همواره امکان تخلفات گسترده و خسارت مالی وجود خواهد داشت اما با رعایت این نکات میتوانید امنیت صدور مستر کارت را تضمین کنید:

درصورتی‌که بخواهید مستر کارت و کار‌های اعتباری دیگر به حساب بانکی خارجی متصل باشند حتماً با نام و مشخصات فردی خودتان صادر کنید.

اگر کارت‌های هدیه اعتباری (Gift Card) همچون مستر کارت پیش‌پرداختی (Mastercard Prepaid Gift Cards)  گرفتید، از امکان خرید محصولات و یا خدمات موردنظرتان از طریق چنین کارتهایی اطمینان کسب کنید.

از ثبت ملیت واقعی خود به عنوان فردی ایرانی در هنگام صدور کارت اعتباری اطمینان حاصل کنید چرا که امکان دارد حساب بانکی خارجی شما به علت ارائه اطلاعات اشتباه مسدود شود.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.