دلیل صف طولانی بازرسی

صف بازرسی فرودگاه


در واقع یکی از مواردی که همیشه مسافران را در فرودگاه ها دچار استرس میکند صفهای بازرسی میباشد.

در واقع این صفها که اکثر اوقات بسیار شلوغ میباشد و ممکن است در طی بازرسی چیزی را که حتی فکرش را هم نمیکردید برای شما مشکل ساز شود!

پس نگران نباشید ما اینجا هستیم تا در این مقاله نکاتی را درباره ی علت شلوغ بودن صفهای بازرسی برایتان بگوییم تا دیگر به هنگام مواجه شدن با چنین چالشی در فرودگاه دچار استرس نشوید.

پس در ادامه با ما همراه باشید.


صف بازرسی فرودگاه چیست؟


در واقع صف بازرسی در فرودگاه به قسمتی از پروسه ای فرودگاه میگویند که قبل از پرواز برای از بین بردن هرگونه اشتباهی همه ی مسافران را در هر سن و سالی که باشند مورد بازرسی قرار میدهند.

که این صف بازرسی در واقع یک قانون و اجبار برای همه مسافران میباشد.

اما همیشه این صفهای طولانی بحثی سوال برانگیز برای مسافران میباشد.

در واقع این مقوله ی بازرسی یک قانون در همه ی فرودگاه ها میباشد که به مسافران اعلام میکنند که 3 ساعت قبل از پرواز خود در فرودگاه حضور داشته باشند تا زمانی بر اثر صف طولانی بازرسی پرواز آنها با مشکل مواجه نشود.

در واقع بحث امنیت در فرودگاه یک عامل اساسی و مهم میباشد به همین دلیل برای برقراری آن خواه نا خواه بحث بازرسی شکل میگیرد.

و این عاملی میباشد که مسافران را برای ساعتهای طولانی تا قبل از رفتن به سکوی پرواز منتظر نگه میدارد.


همیشه از جمله عواملی که حتی در کشورهای بسیار پیشرفته در فرودگاه ها ممکن است رخ دهد کمبود نیروی امنیتی و همچنین نداشتن صبر و حوصله مسافران در ایستادن در صفهای طولانی میباشد.


و این به خودی خود باعث میشود که صفهای بازرسی در فرودگاه ها از حد معمول خود طولانیتر شوند.با توجه به تحقیقاتی که توسط یکی از شرکتها در قالب یک نمودار ارائه شده ،دلیل طولانی شدن این صفهای بازرسی را به راحتی توضیح میدهد.


در واقع طبق این نمودار هر روز مسافران جدید تری به فرودگاه ها می آیند تا سفر کنند و از طرفی کمبود نیروهای امنیتی جوابگوی تعداد مسافران نمیباشد و همین علت باعث بوجود آمدن صفهای طولانی بازرسی میشود و به دنبال آن مسلما زمان انتظار هم افزایش میابد.

به همین دلیل همیشه این نکته وجود دارد که تخمین صف انتظار در فرودگاه ها تا چه میزان زمان بر میباشد و ما چه مدت را باید به گذراندن در صف های طولانی بازرسی فرودگاه اختصاص دهیم.


و این مسئله مدام در حال دشوار شدن می باشد و علت آن هم این است که روز به روز موانع جدید تر وغیر قابل پیش بینی نشده ای در حال اتفاق می باشد که کنترل آن بسیارسخت است.


در این رابطه حتی آمارها و موارد مختلفی به وجود می آید، مثلا در فرودگاه میدوی شیکاگو یکی از بلندترین و طولانیترین صفهای بازرسی جهان تبدیل شده بود و تا به الان نیز فرودگاهی نیز بر روی دست آن در دنیا ایجاد نشده است و البته باید این را بدانید که این موقعیت در آینده بدتر نیز خواهد شد.

روند کار در همه فرودگا ها به این صورت میباشد که مسافران باید پشت سر هم در صفی طولانی بایستند که برای هیچ کس در واقع راه دور زدنی نیست.

پس از آن که نوبت شما رسید باید حتما بر اساس وسایلی که به همراه دارید؛ کمربند، کفش، تجهیزات الکترونیکی و هر آن چه که ماموران به شما میگویند را باید حتما به ماموران تحویل داده و از تن خود نیز خارج کنید و آنها را در جعبه‌ های مخصوص برای عبور از دستگاه‌ های امنیتی اشعه ایکس قرار دهید.

همه ی مسئولین این امر این را قبول دارند که تمام مراحل این پروسه سخت و حوصله سر بر است اما با این حال، کارشناسان امنیتی نیز بر این باور هستند که فناوری‌ های امنیتی در حال تکامل‌ هستند و خود را با انتظارات در آینده وفق خواهند داد.

امروزه یکی از راه هایی که برای جلوگیری از اتلاف وقت مسافران در نظر گرفته شده است استفاده از اسکنرهای کامل بدن میباشد که این قدرت را دارند که تمام بدن را تحت پوشش قرار دهند و تمامی آن را بررسی و پویش کنند.که این اسکنر ها در سال 2007 میلادی وارد فرودگاه ها شده اند.


این اسکنر ها به دونوع تقسیم می شوند که یکی در آن از اشعه ی ایکس استفاده میشود و دیگری از موج میلیمتری که امواج رادیویی غیر یونیزه برای ایجاد تصاویر 3 بعدی از بدن است استفاده شده است.

در واقع این فناوری نقش موثری در کاهش صفهای طولانی بازرسی در فرودگاه ها دارد چرا که با کمک این اسکنرها بدن کامل مورد بازرسی قرار میگیرد و به محض دیدن چیز مشکوکی آژیر آن به صدا در می آید.


چرا صف بازرسی فرودگاه ها در سالهای اخیر شلوغ تر شده اند؟


برای این سوال در واقع کارشناسان پاسخهای متعددی را داده اند.


که یکی از علتهایی که کارشناسان فرودگاهی بررسی و به آن پاسخ داده اند این میباشد که از زمانی که هزینه جدیدی برای سرویسهای خدمات تحویل چمدانها به هواپیمایی برای تحویل در مقصد تغییر کرده است.


باعث شده که مسافران چمدانهای خود را به همراه داشته باشند و این امر خود باعث طولانی شدن صفهای بازرسی در فرودگاه ها شده است.


حال با این که در این حالت مسافران نیز اسباب و وسایلشان نیز همراهشان نیست و این چمدانها هم باید در بخش امنیتی بررسی شوند، ماموران امنیتی مجبور هستند تا چمدانهای بیشتری را نسبت به گذشته مورد بررسی قرار دهند.


دومین علتی که به آن اشاره شده است این میباشد که در 5 سال اخیر به تعداد افرادی که سفرهای هوایی را ترجیح می دهند افزوده شده.

آمار رسمی در این زمینه به ما میگویند که از سال 2011 میلادی تا به حال تعداد مسافران هوایی 12 درصد افزایش یافته است.

اما با این حال و در طی همین زمان، به دلیل کاهش حقوق کارمندان فرودگاهی در برخی از فرودگاه های جهان تا به حال 12 درصد از تعداد کارکنان فرودگاهی در سراسر جهان نیز کاسته شده است و به نوعی برخی از فرودگاه ها با مشکل کمبود کارمند روبرو هستند و در نتیجه نه تنها صف بازرسی فرودگاه ها طولانیتر شده ‌اند بلکه تعداد این صفها نیز کاهش یافته است.

آیا صفهای بازرسی طولانی بد هستند یا خوب؟


حال بعد از بررسی دلایل طولانی بودن صف های انتظار در فرودگاه ها به این مطلب می رسیم که آیا این صفهای بازرسی در فرودگاه ها خوب هستند یا بد؟

باید بگوییم که علی رغم طولانی بودن و حوصله سربر بودن این صفها اگر این بازرسیها وجود نداشت امنیت فرودگاه ها به خطر میفتاد چرا که تا کنون استفاده از این بازرسیها باعث شده که در فرودگاه های پرتردد جهان بمبها و سلاحهای بسیاری را کشف نمایند.

به طور مثال در تابستان سال گذشته اعلام شد که ماموران اداره ی امنیت حمل ‌و نقل هوایی یکی از کشورهای جهان، به شکل عجیبی از 95 درصد بازرسیها غافل مانده ‌اند و کار خود را به خوبی انجام نداده‌ اند که همین باعث آتش ‌سوزی در بخش اصلی آژانس گردیده است.

 

در نتیجه بر اثر همین اتفاق باعث شد که اداره ی امنیت روند امنیتی سختی را برای مسافران و کارمندان اعمال کنند و این به این معنا میباشد که حتی با وجود زیاد بودن مسافران و کمبود نیروی امنیتی ماموران باید کار بیشتری انجام دهند.


به طور مثال درباره ی همین فرودگاه و مامورانی که از آنها صحبت کردیم باید بگوییم که؛ اداره ی امنیت حمل ‌و نقل برای سرعت بخشیدن به این روند از سگهای بمب‌ یاب استفاده مینماید که در کشف مواد و وسایل غیرقانونی بسیار موثرتر هستند و در عین حال به سرعت بخشیدن و کمک به روند کار ماموران امنیتی کمک میکند.

درنتیجه برای تسریع در این روند، مقامات بالاتر نیز بودجه ی بیشتری را در اختیار اداره ی امنیت فرودگاه های این کشور قرار داده است و در نهایت سعی نموده است تا خطوط هوایی را از هزینه‌ های بسیار زیاد و وقت گیر حمل چمدانهای زیاد نیز منصرف کند.خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.