فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس ارمنستان

فرودگاه ارمنستان

 

«فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس» (Zvartnots International Airport)، فرودگاه بین‌المللی اصلی ارمنستان و شهر ایروان به حساب می‎آید که در شهرک «زوارتنوتس»، در 12 کیلومتری غربی شهر ایروان قرار گرفته و همچنین بزرگ‌ ترین و شلوغ‌ترین فرودگاه این کشور نیز می باشد که توانست در مراسم جوایز فرودگاه‌ها که در سال 2013 در دبی برگزار شد، جایزه‌ی بهترین فرودگاه را در بین اتحادیه کشورهای مستقل به دست آورد.

خطوط هوایی مختلفی همچون «ایژین ایرلاینز»، «ایرفلوت»، «اورال ایرلاینز» (Ural Airlines) و «شرکت هواپیمایی آرمنیا» (Armenia Aircompany) در فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس فعالیت دارند.

 

ساخت فرودگاه بین المللی زوارتنوتس به سال 1961 برمی‌گردد و در سال 1980 هم تصمیم گرفتند تا عملیات بازسازی آن را آغاز و یک ترمینال جدید را به آن اضافه نمایند . همینطور پس از استقلال کشور ارمنستان از جمهوری شوروی در سال 1990 مسئولان به فکر برنامه‌ریزی برای ساخت یک ترمینال باری بودند که 8 سال بعد  این فعالیت انجام شد و این ترمینال جدید قادر است حدود 100,000  تُن محموله را در سال جابه‌جانماید .

 در سال 2001 این فرودگاه وارد قراردادی 30 ساله شد که طبق یکی‌از بندهای آن می‌بایست بخش‌های متفاوت فرودگاه را توسعه می‌دادند تا بتواند ازعهده‌ی گردشگری و کارهای تجاری بین آسیا و اروپا بربیاید. فعالیت بازسازی و توسعه و گسترش فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس , 3 سال بعد کلید خورد و توانستند 2 ترمینال جدید مغازه‌های دیوتی فری و تعدادی رستوران را به آن اضافه نمایند .

همچنین هواپیماهای بزرگی همچون ایرباس A380 , آنتونوف - 225 و بوئینگ 747–400 میتوانند به راحتی در‌این فرودگاه فرود آیند. 

 

 

ارمنستان

فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس، 3 ترمینال اصلی را دربرمی‌گیرد .

 ترمینال 1 آن را در سال 1971 تأسیس کردند و در حال حاضر آن را بسته‌اند و حتی کار تخریب کردن ساختمان آن نیز آغاز شده‌است ولی عملیات تخریب تنها دربرگیرنده ساختمان آن است و مرتبط با برج آن نمی شود و چه بسا بهبود موقعیت این برج در دستور کارشان قراردارد .

 ترمینال 2 این فرودگاه , از دو بخش برای پروازهای ورودی و خروجی تشکیل می گردد و ساخت آن طی سه مرحلهدر سال‌های 2006 , 2007 و 2011 تمام شد . سالن چک - این این ترمینال در طبقه‌ی دوم قرار گرفته و 42 باجه را دربرمی‌گیرد و به تکنولوژی‌های جدید مجهز است . یک سالن استراحت نیز در ترمینال 2 قرارداردکه از طریق آن می توانید به دورنمای باندهای فرودگاه و کوه آرارات دسترسی داشته باشید .

ترمینال 3 این فرودگاه , یک ترمینال VIP را هم شامل می شود که به سران دولت‌ها و هیئت نمایندگان آن‌ها اختصاص دارد.

 

 
فرودگاه ارمنستان
 
 
 
شرایط جغرافیایی و حمل و نقل به مرکز شهر

 

شرکت‌های تاکسی گوناگونی در‌این فرودگاه فعالیت دارند ; البته تاکسی‌های رسمی آن با اسم «تاکسی فرودگاه» شناخته می‎شوند که صرفاً برای فرودگاه کار میکنند و برای مسیرهای بین شهری می توانید از آن ها کمک بگیرید . برای مسیرهای داخل شهری هم می توانید از سایر تاکسی‌های این فرودگاه استفاده نمائید که تعدادشان بی‌شمار است .
همینطور یک خط جدید اتوبوس نیز از سال 2017 به بعد برای این فرودگاه ایجاد شده که از ساعت 7 صبح تا 10 شب و هر نیم ساعت به سمت مرکز شهر ایروان می رود . این اتوبوس‌ها از ساعت 10:30  شب تا 7 صبح هم کار دارند ; ولی هر یک ساعت حرکت می کنند . 
برای رفت وآمد از فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس به مرکز شهر ایروان می‌توان از وسایل حمل و نقلی که در‌این فرودگاه آماده خدمت‌رسانی به مسافرین می‌باشند استفاده کرد .
 
تاکسی فرودگاه ارمنستان
 
 در خارج از ساختمان اصلی فرودگاه ایروان , تاکسی‌های مخصوص فرودگاه آماده انتقال مسافران به مرکز شهر می‌باشند . همینطور سال 2017 یک سرویس جدید اتوبوسرانی به سیستم حمل و نقل فرودگاه ایروان اضافه شد که مسافران را از فرودگاه تا مرکز شهر جابه‌جا مینمایند . 

از فرودگاه زوارتنوتس هر ساله میلیون‌ها مسافر با ایرلاین‌های مشهور دنیا نظیر ایژین ایرلاینز , فلای دبی , قطر ایرلاینز , اطلس گلوبال , ماهان ایر , ایرفرانس , ایرفلوت , اسمان ایرلاینز , اس7 ایرلاینز و … از شهرهای مختلفی مانند تهران , آتن , شارجه , پاریس , استانبول , وین , مینسک , تفلیس , سئول , اهواز , مسکو , پراگ و بسیاری شهر دیگر از سراسر جهان برای مسافرت به ایروان وارد این فرودگاه می شوند . 
فرودگاه بین المللی زوارتنوتس محل رفت و آمد پروازهای بسیاری از خطوط هوایی دنیا و از جمله پروازهای معمولی و چارتر شرکت‌های ایرانی , مثلا پرواز تهران - ایروان است . 
 
 
 
فرودگاه بین المللی زوارتنوتس ارمنستان محل تردد پروازهای بسیاری از خطوط هوایی جهان و از جمله پروازهای چارتر وعادی شرکت‌های ایرانی، برای مثال پرواز تهران-ایروان است.
برای خرید بلیط هواپیما تهران - ایروان و سفر هوایی به ایروان می‌توانید ایرلاین‌های داخلی و خارجی را در نظر بگیرید و قیمت بلیط هواپیما به این شهر را درسایت چارتر123 بررسی کنید.
اطلاعات بیشتر را در مورد پروازهای مرتبط با فرودگاه بین المللی زوارتنوتس ارمنستان را میتوانید در جدول زیر مشاهده نمایید...
 

خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.