راه‌اندازی قطار مسافری ایران و ترکیه از تیرماه امسال

 

مسیر قطار ایران به ترکیه و بالعکس پُر از زیبایی های طبیعی ایران و ترکیه است و میتواند مسافرت بسیار جذابی باشه . 

این قطار قراراست از اول تیرماه میان تهران و آنکارا فعال شود و میتوان با استفاده از قطارهای سریع السیری که هرروز میان استانبول و آنکارا در تردد می‌باشند سایر مسیررا تا استانبول برنامه ریزی کرد . 

تیم چارتر123 به شما پیشنهاد میکند برای سفر به ترکیه گاهی از قطار استفاده کنید تا از مسیر هم لذت ببرید .

مدیرعامل شرکت راه‌آهن ایران از راه اندازی قطار تهران - آنکارا و تهران - وان به صورت رفت و برگشت از اوایل تیرماه امسال به تعداد هفته‌ای یک قطار خبر داد . 


به نقل از ایسنا , سعید رسولی در نشستی خبری که ظهر امروز در محل ساختمان راه آهن جمهوری اسلامی ایران برگزار شد بابیان اینکه راه‌اندازی قطار تهران - آنکارا قطعی شده است و از اوایل تیرماه امسال به صورت هفته‌ای یک قطار از تهران به آنکارا و بالعکس اعزام می گردد , اعلام کرد : علاوه بر این پیش از این یک قطار از تبریز به وان سفر می کرد که در نشستی با طرف ترکیه‌ای به توافق رسیدیم از اوایل تیرماه امسالهم زمان با قطار تهران - آنکارا هفته‌ای یک قطار هم به شکل رفت و برگشت از تهران به وان تردد نماید . 

او افزود : بلیت قطار تهران – آنکارا 43 یورو و با مجموع زمانی 60 ساعت و بلیت قطار تهران - وان با 20 یورو با مجموع زمانی 22 ساعت برآورد شده‌است . 

ما در چارتر123 واجب دانستیم تا درباره‌ی ایستگاه های قطار استانبول مطالبی را تهیه و تنظیم کنیم تا مسافرت بهتری را برنامه ریزی کنید . 

استانبول 3 ایستگاه قطار بین المللی دارد : 

در منطقه آسیایی استانبول , ایستگاه زیبا و قدیمی HAYDARPAŞA , آخرین ایستگاه قطار آسیایی می باشد . این بنای تاریخی , از سال 1908 , مبداء قطارهایی از آسیای میانه و خاورمیانه ست که قبلا ( به اسم خط حجاز شناخته می‌شد و از معروفترین ایستگاههای آسیا به حساب می آید .) بسیاری از قطارهای شب رو و روزانه بین شهری در ترکیه از این ایستگاه حرکت می‌کنند . 


ایستگاه SİRKECİ در منطقه امینونو در سمت اروپایی استانبول قرار دارد که در واقع اولِ خط قطار اروپایی می باشد و در داستان ها و فیلم های بسیاری به آن اشاره شده و به اسم قطار سریع السیر شرق شناخته میشود . از این ایستگاه قطارها به مقصد اروپا حرکت می‌کنند . 
همچنین در کنار این ایستگاه , متروی خط مارمارای قرار گرفته که در جا به جایی مسافران در بین آسیا و اروپا نقش مهمی دارد . 


هالکالی ( halkali ) جدیدترین ساختمان ایستگاه قطارهای بین المللی است که در منطقه کوچوک چکمجه و سمت اروپایی قرار دارد . از این ایستگاه , میتوانید بلیت قطارهای سریع السیر استانبول _ آنکارا را  تهیه نمایید.

به این ترتیب اگر از ایران به استانبول مسافرت می کنید و محل اقامت شما در سمت اروپایی استانبول می باشد , میتوانید از آنکارا , بلیت آنکارا – هالکالی رو تهیه نمایید . همینطور قطارهای اروپایی به مقصد بلگراد , بخارست و سوفیا نیز از این ایستگاه حرکت می کنند . 


 

 

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.