حادثه در فرودگاه ساری

 

حادثه جزئی برای هواپیمای بدون مسافر هما در فرودگاه ساری/ هیچ تأخیری در پروازها پیش نیامده است.

 

به علت برخورد هواپیمای ایرباس ایران ایر(EP-IBS) که برای پرواز حج به ساری آمده بود با ستون برق در فرودگاه دشت ناز ساری این هواپیما زمین‌گیر شد.

در حالی که هواپیما توسط مارشالر در حال هدایت به رمپ پروازی بود، تیر برق در مختصات حرکت هواپیما محاسبه نشده بود و این هواپیما از قسمت بال سمت چپ دچار آسیب شد.

مدیرکل روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: بعدازظهر امروز هواپیمای بدون مسافر "هما" در فرودگاه دشت ناز ساری به دلیل اشتباه ماشین هدایت‌کننده از محل لبه بال با تیر نور افکن برخورد جزئی داشت.


معصومه اصغرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در تشریح اتفاقی که بعدازظهر امروز برای هواپیمای بدون سرنشین هما در فرودگاه دشت ناز ساری پیش آمد، توضیح داد: ایرباس "هما" که بدون مسافر از مدینه در فرودگاه دشت‌ناز ساری فرود آمده بود تا صبح فردا زائران استان مازندران را به خانه خدا منتقل کند بعدازظهر امروز در موقعیت پارک پوزیشن به دلیل اشتباه مارشالر (ماشین هدایت‌کننده) در هدایت این هواپیما به سمت محل پارک از محل لبه بال با عوارض فرودگاهی برخورد می‌کند.

وی افزود: این برخورد که از محل روشنایی لبه بال با تیر روشنایی فرودگاه رخ داده است بسیار جزئی است و در حال حاضر متخصصان مهندسی و تعمیرات "هما" به همراه قطعه لازم به ساری اعزام شدند تا این نقص انتهای بال را رفع کنند.

مدیرکل روابط عمومی ایران‌ایر با تأکید بر اینکه این هواپیما برای پرواز روز آینده ساری - مدینه حجاج آماده می‌شود، گفت: هیچ اختلالی در عملیات پروازی هما رخ نداده است و هیچ تأخیری در پروازهای هما پیش نیامده است و این موارد جزو سانحه محسوب نمی‌شود.

وی گفت: در شرایطی که هما برای پروازهای حج امسال فقط باید از هواپیماهای خود استفاده کند و اجازه کمک از ناوگان دیگر شرکت‌ها را ندارد برخی رسانه‌ها ناآگاهانه نسبت به انتشار اخبار نادرست در مورد هواپیماهای پروازهای حج اقدام می‌کنند که این عمل در واقع آب به آسیاب دشمن ریختن است.

اصغرزاده یادآور شد: ایران‌ایر در راستای انجام به موقع و دقیق همه پروازهای حج در شرایط کنونی هم هواپیمای جایگزین اختصاص داده است تا همه پروازهای حج به موقع انجام شود.

ساری، مرکز استان مازندران و یکی از شهرهای قدیمی ایران است و از نظر جمعیت سومین شهر پرجمعیت ناحیه شمال کشور محسوب می‌شود. این شهر با جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر و زیبا در ارتفاع 40 متری از سطح دریا و 250 کیلومتری از تهران قرار دارد. علاوه بر این، ساری یکی از مراکز تجاری و صنعتی شمال کشور نیز به‌شمار می‌رود و از این‌ جهت، از نظر صنعت حمل و نقل نیز مجهز به فرودگاه نیز است.

فرودگاه ساری با نام کامل «فرودگاه بین‌المللی دشت ناز ساری» یکی از فرودگاه‌های ایران است که در شمال کشور قرار دارد. این فرودگاه رتبه شانزدهم را از نظر تعداد پرواز و مسافر در میان فرودگاه‌های کل کشور در اختیار دارد .

پروازهای داخلی فرودگاه دشت ناز به مقصدهای مشهد، شیراز، اهواز، عسلویه، تهران، بندرعباس و کیش انجام می‌شوند.

برای خرید بلیط ساری می توانید به چارتر123 مراجعه نمائید.خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.