فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو مسکو بهترین فرودگاه جهان شد

فرودگاه شرمتیوو یا شرمتیف، یکی از 3 فرودگاه بین‌المللی اصلی شهر مسکو به حساب می‌آید و توانسته عنوان پر رفت و آمدترین فرودگاه کشور روسیه را نیز به خود اختصاص دهد. 

فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو (Sheremetyevo International Airport) در 29 کیلومتری شمال غربی شهر مسکو واقع شده و به همراه فرودگاه داماددوا و فرودگاه بین‌المللی ونوکووا(Vnukovo International Airport)، جزو سه فرودگاه اصلی این شهر به شمار می‌رود. همچنین فرودگاه شرمتیوو، شلوغ‌ترین فرودگاه کشور روسیه به حساب می‌آید و قطب ایرلاین «آئروفلوت» یا همان «ایرفلوت» است. علاوه بر آن، خطوط هوایی «ایر فرانس»، KLM، «دلتا ایرلاینز»، «آلیتالیا»، «هواپیمایی امارات» و «چاینا ایرلاینز» نیز در این فرودگاه فعالیت دارند.

 تاریخچه

ساخت فرودگاه شرمتیوو در سال 1957 تمام شد و همزمان با جشن چهلمین سالگرد «انقلاب اکتبر» از آن بهره‌برداری کردند. ابتدا از این فرودگاه برای پروازهای نظامی استفاده می‌شد و 2 سال بعد تصمیم گرفتند کاربری آن را به فرودگاه شهری تغییر بدهند. طبق این برنامه، اولین پرواز بین‌المللی فرودگاه شرمتیوو در سال 1960 به مقصد «فرودگاه برلین شونفلد» (Berlin Schönefeld Airport) انجام شد. پروژه‌ی گسترش این فرودگاه قرار است به طور کامل تا سال 2025 به اتمام برسد که بازسازی ترمینال‌ها، باندها و تجهیزات آن را دربرمی‌گیرد.

امکانات و ترمینال ها

این فرودگاه شامل 4 ترمینال مسافربری اصلی می‌باشد و یک ترمینال دیگر نیز دارد که از آن برای پروازهای خصوصی و تجاری استفاده می‌کنند.
ترمینال B ،A و C در بخش شمالی فرودگاه شرمتیوو قرار گرفته‌اند. ترمینال A در سال 2012 شروع به کار کرد و خدمات‌دهی مربوط به ترمینال خصوصی و تجاری این فرودگاه در این قسمت انجام می‌شود.
ترمینال B (شرمتیوو-1 سابق) را در سال 1964 تأسیس و به 2 بخش پروازهای ورودی و سالن پروازهای خروجی تقسیم کردند. این ترمینال بیشتر به خاطر 
معماری منحصر به فرد و ظاهر شبیه سفینه‌ی فضایی‌اش معروف شده بود که در سال 2015 خراب شد و ساختمان دیگری را جایگزین آن کردند.
ترمینال C به یک پارکینگ چند طبقه راه دارد و آن را در سال 2017 خراب کردند و قرار است با ترمینال جدید B ادغام شود.

 بخش جنوبی فرودگاه، ترمینال D، E و F را دربرمی‌گیرد. ترمینال D در سال 2009 شروع به کار کرد و برای طراحی آن، شکل قویی که پرهایش را باز کرده در نظر داشته‌اند. این ترمینال نیز به یک پارکینگ راه دارد که ظرفیت آن به 4100 جای پارک می‌رسد.

ترمینال E فعالیتش را در سال 2010 شروع کرد و آن را به پروازهای بین‌المللی اختصاص داده‌اند. این ترمینال دارای یک هتل اقامت موقت می‌باشد و یک کلیسای کوچک در طبقه‌ی دوم این ساختمان وجود دارد که وقف «سنت نیکلاس» شده است.
ترمینال F (شرمتیوو-2 سابق)، به مناسبت بازی‌های المپیک تابستانی 1980 تأسیس شد و طراحی آن به «فرودگاه هانوفر» (Hannover Airport) در آلمان شباهت دارد و فقط از لحاظ وسعت، از آن بزرگ‌تر است. این ترمینال را در سال 2009 بازسازی کردند و در آن جای بیشتری را برای سالن‌های استراحت و فروشگاه‌های خرده فروشی درنظر گرفتند.

و اما بهترین فرودگاهِ جهان شدنِ فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو مسکو ...

فرودگاه‌ها در هشت منظر و امتیاز حداکثری 10، مورد ارزشیابی قرار گرفتند. شرمتیوو در مجموع کل شاخص‌ها 6.50 امتیاز کسب کرد که بالاترین نتیجه بود. به صورت جداگانه، کارشناسان به رعایت برنامه‌های پروازی و هزینه پارکینگ اندک این فرودگاه اشاره کردند که در این موارد، فرودگاه مسکو بالاترین امتیاز را کسب کرد. علاوه بر این، شرمتیوو در تعداد سالن‌های انتظار، در مکان سوم در جهان قرار گرفت.

 کارشناسان علاوه بر این به امتیازدهی فرودگاه‌ها در Google در خصوص کیفیت مواد غذایی، در دسترس بودن مغازه‌ها ، سطح خدمات در هتل‌ها و فاصله کوتاه تا بخش مرکزی شهر توجه نمودند.

 در این رتبه‌بندی فرودگاه هیترو لندن مقام دوم و فرودگاه پیارکو در ترینیداد رتبه سوم را بدست آوردند. پیش از این نیز شرمتیوو طبق گفته گردشگران روسی بهترین فرودگاه مسکو بود. 39 درصد از پاسخ دهندگان به این فرودگاه رای مثبت داده بودند.


 خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.