گشت و گذار در پارک آبی ویالند استانبول

پارک آبی ویالند یکی از شهربازی ها و پارک های آبی معروف استانبول است که علاوه بر تفریح کودکان برای گردشگران بزرگسال هم بسیار لذت بخش است. در سفر چند روزه به استانبول سعی کنید علاوه بر مجتمع های تجاری و جاذبه های شهر، حتما هم سری به ویالند بزنید و چند ساعتی لذت برده، تفریح کرده و حسابی استراحت کنید.

نگاهی به پارک آبی ویالند استانبول 

شهربازی ویالند استانبول یکی از بزرگ ترین پارک های موضوعی ترکیه است که با نام دیزنی لند شناخته می شود که نام قبلی آن اسفانبول بود. این شهربازی در سال 2015 به عنوان پنجمین پارک موضوعی اروپا شناخته شد و شهرتی جهانی کسب کرد. البته در کنار این پارک مرکز خریدی معروف و بزرگی واقع شده و می تواند یک روز کامل از این سفر را به خودش اختصاص دهد.

مساحت شهر بازی ویالند در استانبول 200 هزار مترمربع بوده است و در سال 2014 افتتاح شد. مجموعه ای از انواع بازی های هیجان انگیز و جذاب آبی و تفریحی را می توانید در ویالند پیدا کنید و حسابی ساعاتی خوش را در آنجا بگذرانید.

ترن هوایی پارک ویالند 

یکی از بهترین بازی ها در پارک آبی ویالند استانبول ترن هوایی است. این ترن سرعتی فوق العاده داشته و تنها در مدت 3 ثانیه سریع و نفس گیر سرعتش به 110 کیلومتر در ساعت خواهید رسید. البته این مهم باعث شده که استفاده ترن هوایی ویالند با محدودیت سنی و قدی همراه شود. در صورتی که کودکان شما از 140 سانتی متر بلندتر باشند، می توانند این تجربه خاص و هیجان انگیز را امتحان کنند.

ترن هوایی ویالند شبیه ستاره است و توسط یک اهرم مرکزی حرکت می کند. تقریبا تمامی بازدید گنندگام مجموعه این ترن را هیجان انگیز ترین وسیله ویالند می دانند. پس بهتر است به لحاظ جسمانی هم تحمل این هیجان و ترشح آدرنالین را داشته باشید و بتوانید حسابی لذت ببرید.

رودخانه وحشی ویالند

یکی دیگر از بازی های هیجان انگیز شهربازی اسفانبول، رودخانه وحشی است. شما با این وسیله بازی هیجان انگیز می توانید سوار بر موج های خروشان شوید و از ترشح آدرنالین لذت ببرید. این بازی مفرح همراه با قایق هایی است که تا 9 نفر ظرفیت دارد و شما می توانید همراه دوستان یا خانواده تان از آن لذت ببرید. این رودخانه وحشی 700 متر می رسد و در میانه مسیر از آبشار هم رد خواهد شد. رودخانه وحشی ویالند بهترین زمان برای عکس گرفتن، هیجان و فریاد زدن است که می توانید تجربه ای خارق العاده باشد.

سرسره وایکینگ ها

سرسره وایکینگ های ویالند در بین وسایل بازی شهربازی های استانبول حسابی معروف است. این سرسره هیجان انگیز شما را به یک سقوط هیجان انگیز دعوت می کند که با سرعتی غیر قابل رخ می دهد و بدون شک یکی از بهترین وسایل بازی پارک آبی ویالند استانبول است. سرسره وایکینگ ها هم دارای محدودیت سنی و قدی است و به عنوان یکی از وسایل بازی برای بزرگسالان توصیه می شود.

برج عدالت پارک آبی ویالند استانبول

پارک آبی ویالند استانبول وسیله بازی باحالی دارد که با نام برج عدالت شناخته می شود. شما در برج عدالت تنها کافیست که روی صندلی نشسته و کمربند خود را ببندید. بعد باید برای پرواز در ارتفاع آماده شوید. این پرواز سریع است و شما در ارتفاعی 50 متری شما را نگه می دارد. حالا در این ارتفاع می توانید تمام شهر را ببینید البته اگر ترس از بلندی نداشته باشید.

برج عدالت پارک آبی ویالند استانبول محدودیت قد 130 سانتی متری دارد و یکی از وسایل بازی هیجان انگیز این مجموعه برای بزرگسالان است.

روزی روزگاری استانبول

شاید تعجبت کنید که این نام کدام وسیله بازی در پارک آبی ویالند ترکیه است. این قسمت هیجان انگیز که با برج و باروهایش از دور شبیه کاخ توپکاپی دیده می شود، بهترین قسمت پارک آبی ویالند استانبول برای علاقمندان به تاریخ است تا بتوانند نگاهی به استانبول قدیم داشته باشند.

در روزی روزگاری استانبول شما میتوانید شمای کلی شهر را با خیابان ها، مغازه ها، خانه هایش ببینید که تداعی کنندۀ بافت سنتی و قدیمی استانبول است. علاقمندان تاریخ در این قسمت از پارک آبی ویالند استانبول می توانند حسابی در دل تاریخ گشت و گذار کنید.

تونل جهانگرد گوچک 

در آخرین قسمت از گشت و گذار در ویالند هم به جهانگرد کوچک اشاره می کنیم. در این قسمت تونلی جذاب و رنگارنگ منتظر کودکان است تا بتوانند حسابی سرگرم شده، با سنت ها و فرهنگ های دیگر ملل آشنا شده و پیاده روی کنند. این تونل 160 متری پیاده روی کوتاهی داشته و به عنوان یکی از قسمت های بین المللی ویالند شناخته می شود که می توانند سرزمین های مختلف و زبان های آن ها را به کودکان معرفی کند.

امکانات و هزینه ورودی پارک ویالند 

در قسمت آخر باید اشاره ای به امکانات رفاهی پارک آبی ویالند استانبول داشته باشیم. این پارک بر اساس آخرین استاندارد های جهانی ساخته شده و در کنار این مجموعه مجتمع تجاری بزرگی واقع شده تا بچه ها در عین بازی کردن ساعاتی را به تفریح بگذرانند و والدین نیز بتوانند برای قدم زدن و یا خرید از این مرکز استفاده کنند.

قسمت های مختلف ویالند دارای میز اطلاعات و راهنمایی کامل است که موارد مختلف را برای گردشگران توضیح داده، ویالند را معرفی کرده و به محدودیت های سنی و قدی در استفاده از هر وسیله اشاره می کند. شما می توانید در میز اطلاعات علاوه بر نقشه کل پارک، موارد مربوطه به استفاده از وای فای را هم بپرسید و در همه ساعات تفریح و بازی تان به اینترنت هم دسترسی داشته باشید.

در قسمت آخر هم خوب است بدانید که برای رفت و آمد طولانی در کل پارک و مجموعه می توانید از قطار شهربازی ویالند و دیگر سرویس های حمل و نقل استفاده کرده و اصلا نگران خستگی نباشید. بر اساس همه این موارد می توان گفت که نباید گشت و گذار در این پارک را که به دیزنی لند ترکیه معروف است، از دست داد. هزینه ورودی ویالند برای بزرگسالان 179 لیر است و کودکان تا 14 سال باید بلیط 169 لیری بخرند. در ویالند هم مانند دیگر پارک های استانبول و ترکیه کودکان زیر سه سال نیازی به تهیه بلیط ندارند.

پیشنهاد ما به شما این است که حتی اگر با دوستان و بدون فزرند به استانبول سفر کردید برای تجربه هیجان انگیز ترین بازی های روز حتما سری به ویالند زده و حسابی لذت ببرید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.