سفر به کشورهای خارجی بدون واکسن

خیلی از هموطنان عزیز به دنبال این هستند که به چه کشورهایی می تواند بدون نیاز به واکسن  و یا با تست PCR سفر کرد، ما در این مقاله قصد داریم تا درمورد اینکه چطوری میتوان بدون واکسن به یک کشور مسافرت کرد صحبت کنیم . پس از گذشت نزدیک به دو سال از وضع محدودیت های کرونایی در کشورهای اروپایی، قوانین سفر رفته رفته به حالت عادی خود برگشته است.فراگیری واکسن‌‌‌ها و کاهش میزان بیماری کووید-19، بسیاری از کشورها را به این نتیجه رساند که می‌توانند پس از دو سال  دروازه‌‌‌های خود را به روی گردشگران بین‌المللی بازگشایی کنندو محدودیت‌ها را کاهش دهند.حتی برخی کشورها از این امر فراتر رفته، تمامی محدودیت‌های سفر را برداشته و نسبت به واکسینه بودن و تست کرونا نیز محدودیتی درنظر نگرفته و پذیرای تمامی گردشگران از تمام نقاط جهان هستند. تعداد کشورهایی که تمامی محدودیت‌های ورودی مرتبط با کووید-19 را حذف کرده‌اند در حال افزایش است و بسیاری نیز قوانین داخلی در مورد ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی را کنار گذاشته‌اند. اما کدام کشورهای اروپایی هستند که گردشگران می‌توانند بدون واکسن یا آزمایش کرونا به آن‌ها سفر کنند؟

اتریش

اتریش

اتریش کشوری تاریخی با جاذبه‌ها، سنت‌ها و طبیعت بسیار زیبا است. جاهای دیدنی اتریش انتظارات گردشگران با هر سلیقه‌ای را برآورده می‌سازد. اتریش یکی از آخرین کشورهای اروپایی بود که قوانین محدودیت‌ رابه روی گردشگران خارجی  لغو کرد. از 16 مه، هیچ مدرکی مبنی بر واکسیناسیون، بهبودی یا جواب تست منفی برای بازدید از پایتخت تاریخی وین لازم نیست.در این کشور همچنین قوانین کرونایی از جمله نیاز به استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی برداشته شده‌اند.ا

 

بلغارستان

بلغارستان

بلغارستان یک کشور تاریخی  محسوب می‌شود و از سوی دیگر یکی از قدیمی‌ترین و تاریخی‌ترین شهرهای جهان در این کشور واقع شده است. از همین رو بناهای تاریخی زیادی در بلغارستان وجود دارد که نظر گردشگران را به خود جلب می‌کند. البته گردشگران ایرانی برای سفر به این کشور نیاز به ویزای بلغارستان خواهند داشت.بلغارستان در آغاز ماه مه از ورود تمامی مسافران را آزاد اعلام کرد. وزارت خارجه این کشور در بیانیه‌ای تایید کرد که هیچ مدرکی برای کووید-19 مورد نیاز نیست، بنابراین همه آزادند تا از مناظر متنوع بلغارستان از کوه‌های آن گرفته تا سواحل زیبای ساحل سیاه لذت ببرند. استفاده اجباری ماسک نیز مدت‌هاست که در این کشور لغو شده است.

 

کرواسی

کرواسی

کرواسی یکی از کشورهای منطقه‌ بالکان، مجموعه‌ای فوق‌العاده از جاذبه‌های گردشگری متنوع است. کشور کرواسی با لغو تمامی قوانین ممنوعیت مربوط به کرونا در 3 مه، گردشگران اجازه خواهند داشت در تابستان امسال، بدون دغدغه درباره مدارک مورد نیاز مربوط به کووید-19 به سوی کرواسی حرکت کنند.این «سرزمین هزار جزیره» می‌تواند مقاصد متعددی برای گردشگران داشته باشد.

 

 

جمهوری چک

جمهوری چک

جمهوری چک در مرکزی ‌ترین قسمت اروپا واقع شده و یکی از اعضای اتحادیه اروپا است.این کشور مملو از بهترین تاکستان ‌ها و قصرهای زیبا است ، پراگ پایتخت این کشور است و زیبایی های خاص خودش را دارد.پس از تشدید مجدد قوانین مربوط به کووید-19 و الزامی کردن نتیجه تست کرونا برای ورود خارجی‌ها در دسامبر و در اوج شیوع سویه اومیکرون، جمهوری چک در 9 آوریل 2022 تمامی محدودیت‌ها و اجبارهای مرتبط با کرونا را برای ورودی‌های بین‌المللی حذف کرد. دیگر نیازی به زدن ماسک در اکثر مکان‌های عمومی نیست، هرچند وسائل حمل و نقل عمومی و تاکسی‌ها از این قانون استثنا شده‌اند.

 

دانمارک

دانمارک

دانمارک کشوری که غذاهای منحصر به فرد، لب‌های خندان، سرسبزی و روزهای پر از بارش و کلی چیزهای خوب دیگر، همه و همه در آن جمع شده‌اند. کیفیت زندگی در دانمارک بالا است و مردم دانمارک به شکلی استثنائی، از زندگی خود لذت می‌برند.دانمارکی‌ها از جمله شادترین مردم روی کره زمین محسوب می‌شوند.به لطف نرخ بالای واکسیناسیون در این کشور، دانمارک اولین کشور اتحادیه اروپا بود که تمامی محدودیت‌های داخلی کووید-19 را در ابتدای فوریه لغو کرد. در 29 مارس 2022 نیز کلیه الزامات برای ورودی‌های بین‌المللی لغو شد.

 

یونان

یونان

یونان یکی از مقاصد گردشگری محبوب در فصل تابستان محسوب می‌شود این کشور بخاطر سواحل زیبا و نفس‌گیر، معماری منحصر به‌ فرد و غذاهای لذیذ محلی بلکه به این دلیل که هزینه‌ها در یونان نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین‌تر است و سفر به این کشور زیبا، بسیار مقرون به‌صرفه خواهد بود. پس از وضع و لغو‌‌های زیاد، که با اوج‌گیری و فروکش کردن موج‌های شیوع کرونا متناسب بود، یونان به صورت رسمی تمام اقدامات مربوط به کووید-19 را در 1 مه 2022 حذف کرد.پوشیدن ماسک همچنان در داخل کشور اجباری است، اما برای بسیاری از گردشگران جزایر یونان این قانون عملا به آن صورت دست و پا گیر نخواهد بود.

 

مجارستان

مجارستان

مجارستان کشوری در اروپا است که آن را به نام سرزمین مجارها نیز می‌شناسند. یکی از اصیل ترین معماری های دنیا متعلق به کشور مجارستان است .به لطف حذف همه محدودیت‌های ورودی مرتبط با کووید برای سفر به مجارستان، بوداپست می‌تواند بار دیگر مقصدی برای تعطیلات تابستانی گردشگران قرار گیرد. در این کشور دیگر هیچ قانونی برای فاصله‌گذاری اجتماعی وجود ندارد و زدن ماسک در وسایل نقلیه عمومی یا مکان‌های عمومی سرپوشیده نیز دیگر اجباری نیست.

 

ایسلند

ایسلند

ایسلند یکی از کوچک ترین کشورهای جهان است که با نام جمهوری ایسلند شناخته شده است.ایسلند کشوری با طبیعت ویژه است.در این کشور همه محدودیت‌های مربوط به کووید-19 در ایسلند در 25 فوریه 2022، هم برای مسافران بین‌المللی و هم برای شهروندان در داخل کشور برداشته شده است. زدن ماسک دیگر در هیچ کجا اجباری نیست و هیچگونه تدابیری برای فاصله‌گذاری اجتماعی وجود ندارد. با این حال، این کشور هنوز تست و قرنطینه را برای کنترل شیوع کووید-19 تشویق می‌کند.

 

ایرلند

ایرلند

ایرلند کشور زیبایی پر از تپه‌های سبز، قلعه، صخره ‌های بلند زیبا و اهالی بسیار صمیمی است. سالانه گردشگران زیادی به ایرلند سفر می کنند. ایرلند با برداشتن تمامی محدودیت‌های ورودی مرتبط با کووید-19 در 6 مارس 2022، گردشگران دوستدار این کشور را خوشحال کرد. رفع محدودیت‌ها شامل داشتن فرم واکسیناسیون، تست قبل از ورود به کشور و همینطور فرم مکان‌یاب مسافر می‌شود. استفاده از ماسک هم که چند هفته قبل از آن، در 28 فوریه، اختیاری شده بود.

 

لتونی

لتونی

 کشور لتونی عضو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن میباشد، جمهوری لتونی، به یکی از کشورهای مهاجر پذیر در سالهای اخیر مبدل شده است.گردشگران از اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا، سوئیس یا بریتانیا همگی می‌توانند بدون نیاز به انجام آزمایش، اثبات واکسیناسیون یا گذراندن دوره قرنطینه وارد لتونی شوند. با این حال اگر از کشوری ثالث به لتونی سفر می‌کنید، هنوز به اثبات واکسینه بودن خود یا نتیجه تست منفی نیاز دارید.استفاده از ماسک FFP2 نیز در حمل و نقل عمومی اجباری است.

 

لیتوانی

لیتوانی

لیتوانی در شمال شرقی اروپا واقع شده است.این کشور جنوبی ترین و بزرگترین کشور از سه کشور بالتیک می باشد. لیتوانی از شمال به لتونی، از شرق و جنوب به بلاروس، از جنوب غربی به لهستان و استان جدا شده کالینینگراد و از غرب به دریای بالتیک منتهی می گردد.در اواسط ماه فوریه زمانی که لیتوانی اعلام کرد تمام شرایط ورود مسافران از کشورهای اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و همچنین تعدادی دیگر از جمله بریتانیا، ایالات متحده و نیوزلند را لغو می‌کند، این کشور به یکی از بی‌دردسرترین مقصد‌های اروپایی برای گذراندن تعطیلات تبدیل شد.با این حال شما در آن‌جا همچنان ملزم به زدن ماسک در وسائل نقلیه عمومی هستید.لیتوانی از جمله کشورهای اروپایی است که محدودیت‌های کرونایی را به طور چشمگیری سبک کرده است.

 

مادیرا

مادیرا

جزایر مادیرا منطقه‌ای خودمختار در کشور پرتغال در شمال اقیانوس اطلس که پایتخت آن فونشال است. این جزیره از دورترین مناطق اتحادیه اروپا (وابسته به کشور پرتغال) در میان مسیر کشتیرانی دریای کارائیب، شمال قاره آمریکا و اروپا قرار دارد.هرچند پرتغال هنوز به مدرک واکسیناسیون یا نتیجه تست کووید-19 احتیاج دارد، با این حال جزیره پرطرفدار مادیرا که بخشی از این کشور به شمار می‌رود تمامی الزامات ورود مرتبط با کرونا را برای گردشگران حذف کرده است.اگرچه زدن ماسک به صورت در مکان‌های عمومی سرپوشیده و همراه داشتن مدرک واکسیناسیون برای ورود به رستوران‌ها، بارها و مکان‌های دیگر همچنان اجباری است.

 

مونته نگرو

مونته نگرو

مونته نگرو از مقاصد پر طرفدار و زیبای قاره ی اروپا است. کشوری که به قطعه ای از بهشت معروف است و تنوع گیاهی و جانوری بالایی دارد.این سرزمین کمتر شناخته شده بالکان در اواسط مارس 2022 همه محدودیت‌های ورودی را لغو کرد. همچنین برای ورود به مراکز عمومی در اینجا دیگر نیازی به همراه داشتن پاسپورت واکسن نیست.مونته‌نگرو با این حال دستور ماسک خود را برای مکان‌های عمومی سرپوشیده حفظ کرده است که این قانون شامل رستوران‌ها، بارها و هتل‌ها می‌شود.

 

نروژ

نروژ

 نروژ در شمال غربی اسکاندیناوی واقع شده و در شرق آن با سوئد ، فنلاند و روسیه همسایه است. کشور نروژ جزء ثروتمندترین کشورهای دنیا است که در سال 2014 رتبه اول را در میان ثروتمندترین کشورهای دنیا به خود اختصاص داد.این سیاست نروژ برای ورود گردشگران از 12 فوریه 2022 بدین سو بوده است، زمانی که این کشور شمال اروپا تمامی الزامات ورود کووید-19 را برای مسافران بین‌المللی حذف کرد.تمامی قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی و ماسک در نروژ نیز حذف شده‌اند.

 

لهستان

لهستان

لهستان کشوری می باشد در قلب اروپا که عضو اتحادیه اروپا و شنگن محسوب می شود که در طی سال های اخیر کمتر مورد توجه مهاجرین و توریست ها قرار گرفته است. در 28 مارس 2022، لهستان قرنطینه هنگام ورود، اثبات واکسیناسیون و الزامی بودن تست قبل از ورود را لغو کرد. وضعیت جدید برای همه افراد، چه کسانی که از کشورهای غیر‌شنگن وارد می‌شوند و چه شهروندان کشورهای عضو معاهده شینگن وارد می شوند، یکسان اعمال می‌شود.لهستان همچنین تمامی قوانین مربوط به استفاده از ماسک در اماکن عمومی را حذف کرده است.

 

 

رومانی

رومانی

رومانی در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا نهمین کشور از نظر وسعت و هفتمین کشور از نظر جمعیت است. پایتخت آن، بوداپست، ششمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا است. یک‌سوم این کشور کوهستانی، یک‌سوم دیگر تپه‌های سرسبز و بقیه پوشیده از دشت‌های زیبا است.این کشور اروپای شرقی در 9 مارس تمامی موارد قرنطینه، تست و ردیابی مسافر را برای گردشگران بین‌المللی لغو کرد. همزمان زدن ماسک نیز که اجباری بود لغو شده است.

 

صربستان

صربستان

کشور صربستان در قاره اروپا، شبه جزیره بالکان و جلگه پانونین واقع است. کی از مهم ترین عوامل محبوبیت صربستان در میان گردشگران، نزدیکی به کشور ترکیه می باشد.صربستان همه قوانین ورود را در 3 مه، مطابق با تعدادی دیگر از کشورهای اروپایی، کنار گذاشت.

 

اسلوونی

اسلوونی

اسلوونی اولین کشور در جهان است که  کاملا به عنوان یک مقصد گردشگری سبز اعلام شده است .سفر به این کشور بالکان از 19 فوریه بسیار آسان‌تر شده است چرا که تمام اجبارهای مرتبط مرتبط با کووید-19 را برای بازدیدکنندگان، صرف نظر از وضعیت واکسیناسیون‌شان، حذف کرده است.گرچه همچنان باید در وسایل نقلیه عمومی و مکان‌های عمومی سرپوشیده از ماسک استفاده کنید.

 

سوئد

سوئد

سوئد کشوری در شمال اروپاست که در شبه جزیره اسکاندیناوی واقع شده است. سوئد، دومین کشور مهاجرپذیر در دنیا است.در 1 آوریل سوئد نیز همگی الزامات ورود مرتبط با کووید-19 را برای بازدیدکنندگان خارجی حذف کرد. این بدین معنی است که صرف نظر از اینکه از کجا وارد می شوید، دیگر نیازی به ارائه مدرک برای واکسیناسیون یا تست منفی کووید ندارید.

 

سوئیس

سوئیس

هرساله گردشگران بسیاری زوریخ را برای سفر خود انتخاب کرده ­اند که این مسئله موجب شده زوریخ بالاترین نرخ گردشگر بین ­المللی را به خود اختصاص دهد.سوئیس نیز اعلام کرده است که از 2 مه تمام قوانین محدودیت‌زای مرتبط با کرونا را برای بازدیدکنندگان بین‌المللی حذف می‌کند.قبل از این تاریخ، مسافران باید مدرک واکسیناسیون خود را نشان می‌دادند. این کشور آلپ همچنین در 1 آوریل استفاده اجباری از ماسک را لغو کرده است.

 

 

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.