بهترین زمان برای سفر به استانبول چه زمانی است؟

برای کسانی که راهی سفر به استانبول می شوند همواره این یک سوال است که بهترین زمان سفر به استانبول چه زمانی است؟ باید بگوییم موارد زیادی در تعیین زمان سفر به استانبول موثرند. از جمله آب و هوای استانبول، فصل سفر، هزینه های سفر، در این مقاله می کوشیم دربارۀ بهترین زمان سفر به استانبول با شما صحبت کنیم. پس همراه ما باشید.

بهترین زمان سفر به استانبول

مسافرانی که سفر با تور استانبول را انتخاب می کنند همواره این سوال را مطرح می کنند که بهترین زمان برای سفر به استانبول و بازدید از دیدنی های این شهر چه زمانی است. اما بهترین زمان سفر چه زمانی است؟ زمانی که آب و هوای استانبول در بهترین حالت باشد؟ زمانی که شهر خلوت و آرام باشد؟ زمانی که قیمت هتل ها بالا یا پایین باشد؟ زمانی که فستیوال ها و جشنواره های محلی در حال برگزاری باشد؟ می بینید که برای هرکسی بهترین زمان سفر به استانبول متفاوت است.

بهترین زمان برای گردشگری در استانبول

برای کسانی که هدف آنها از سفر گردش در شهر و بازدید از مناطق دیدنی استانبول است فصل های بهار و پاییز مناسب ترین زمان سفر است. پس از تعطیلات نوروزی در ایران ، به تدریج تعداد مسافرتهای داخلی و خارجی کمتر می شود.در این زمان گردشگران کمتری به استانبول می آیند و آب و هوای منطقه نیز بسیار دلپذیر است.قبل از ماه اکتبر تعداد توریست های منطقه نسبت به مواقع عادی کمتر است و می توانید با خیال راحت از مکان های دیدنی شهر بازدید کنید. همچنین اواسط آپریل و ماه می زمان مناسبی برای کسانی است که قصد آنها از سفر شرکت در جشنواره ها و فستیوال های ترکیه است.

فصل پاییز هم زمان مناسبی برای سفر به این منطقه است. طبیعت استانبول در این زمان بسیار زیباست و مناظر دلپذیری برای بازدید پدید می آورد. اگر صبح دوشنبه به کاخ توپکایی بروید، می توانید بازدید آرامی در زمان خلوت  داشته باشید. استانبول در زمستان گردشگران کمتری را دارد. چرا که هوای منطقه سرد و برفی است. با این حال کسانی هم هستند که برای تعطیلات کریسمس راهی این منطقه می شوند.

اوج شلوغی در استانبول در تابستان است. این زمانی است که شهر پر جمعیت می شود و توریست ها در همه جا دیده می شوند. اگر قصد شما از سفر فرار از شلوغی و پیدا کردن آرامش است در تابستان به استانبول نروید.

بهترین زمان بازدید از تنگۀ بسفر

تنگۀ بسفر آسیا را به اروپا متصل می کند. این تنگه جزء مناطق خاص در ترکیه است که هم اهمیت تجاری و هم اهمیت گردشگری دارد. اگر در اواسط بهار به این منطقه سفر کنید می توانید انواع مختلفی از دلفین ها را در آبهای بسفر تماشا کنید. بازدید از بسفر در همۀ سال امکان پذیر است مگر زمانی که به دلیل بدی آب و هوا تور تنگۀ بسفر لغو شود.  اگر درز مستان زمان طلوع خورشید را برای بازدید از بسفر انتخاب کرده باشید مناظر زیبایی را تماشا خواهید کرد.

بهترین زمان خرید در استانبول

اگر  قصد شما از سفر به استانبول خرید کردن است می توانید در فروشگاهها و مراکز خرید استانبول انواع برندهای شناخته شده جهان را پیدا کنید. اما بهترین زمان سفر به استانبول برای افرادی که قصد خرید دارند زمانی است که خرید ارزان تر یا در دوران حراج باشد. در استانبول زمان ثابتی برای حراج فصلی وجود ندارد به جز هفتۀ اول ماه آگوست که زمان حراج تابستانه است. در اواسط دسامبر در حراج زمستانی می توانید در مراکز خرید استانبول، برای خرید برخی کالاها بین 30 تا 60 درصد تخفیف بگیرید.  بازار بزرگ استانبول در پاییز قیمت های مناسب تری دارد.

اگر قصد خرید مناسب تر در استانبول را دارید سعی کنید در ساعات اولیه روز به خرید بروید. اعتقاد فروشندگان به خرید ابتدای صبح یا به اصطلاح خودمان دستلاف باعث می شود که با اولین مشتریان خودشان راه بیایند البته بهتر است بتوانید کمی با زبان ترکی صحبت کنید . همچنین در انتهای روز و زمانی که فروشندگان آمادۀ بستن مغازه هایشان می شوند نیز می توانید از آنها تخفیف بگیرید.

ارزان ترین زمان سفر به استانبول

در ماه نوامبر و اواسط ماه دسامبر، همچنین ماههای مارس و ژانویه سفر به استانبول کم هزینه تر و ارزان تر است. چون جمعیت گردشگران در منطقه کم تر است و به همین دلیل هم هتل ها و مراکز خرید برای جلب مشتری ، قیمت های خود را کاهش میدهند. اما اگر قصد دارید که در زمستان به استانبول سفر کنید مطمئن شوید که لباس مناسب و چتر همراه داشته باشید. چرا که همانطور که در این زمان قیمت ها کاهش پیدا می کند، دمای هوا نیز کمتر می شود.

گرانترین فصل برای سفر

گران ترین سفر به استانبول  اواخر بهار و اوایل پاییز انجام می شود. این زمانی است که شهر شلوغ است و گردشگران بسیاری از سراسر دنیا راهی این منطقه برای دیدنی های استانبول می شوند. بنابراین هزینه های رفت و آمد و اقامت در استانبول بالا میرود. همچنین در ماههای جولای، آگوست و ژوئن، با گرم شدن هوا عدۀ بسیاری راهی این منطقه می شوند.احتمالا در این زمان برای بازدید از مکانهای دیدنی باید در صف قرار بگیرید. اگرچه در تابستان جشنواره ها و کنسرت های بسیاری در ترکیه برگزار می شود اما این فصل گرم و شرجی است و زمان اوج حضور مسافران است. بنابراین با دقت تصمیم بگیرید که آیا این زمان برای مسافرت شما مناسب است یا خیر.خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.